Dovolená Austrálie


banner

  Austrálie - navigace  
zájezdy Austrálie Hotely a ubytování Austrálie
Last minute Austrálie Informace Austrálie
Víza Austrálie Fotogalerie Austrálie
Mapy a průvodce Austrálie Recenze hotelů Austrálie
Diskuze Austrálie  Austrálie

 --> Chcete do země jet? --> Co je potřeba zajistit a vědět před cestou?


Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Vízum: ANO

Občané ČR, kteří cestují do Austrálie musí mít cestovní pas, platný minimálně na dobu pobytu v Austrálii. Vízum pro občany ČR uděluje zastupitelský úřad ve Vídni. Turistické vízum má platnost 1 rok a umožňuje maximální délku pobytu 3 měsíce při každém vstupu. Stojí 65,-- AUD. Neopravňuje k pracovní činnosti. O prodloužení doby pobytu lze žádat na Department of Immigration, příslušného svazového státu. Prodloužení pobytu stojí 190,-- AUD. Přihlašovací povinnost neexistuje. Při vstupu na území Austrálie musíte vyplnit formulář Incoming Passenger Card, ve které se kromě osobních údajů musí uvést místo pobytu v Austrálii a předpokládaná doba pobytu v zemi.

Podrobné info o podmínkách získání víz do Austrálie můžete získat na adrese:
www.immi.gov.au

Austrálie zrušila s platností od 1. listopadu 2005 vízovou povinnost při tranzitu pro občany ČR. Toto tzv. tranzitní vízum se nevyžaduje, pokud tranzitující osoba má zajištěnou letenku pro odlet z Austrálie, neopustí tranzitní prostor letiště, její odlet se uskuteční do osmi hodin po příletu a má doklady požadované pro vstup do cílové země.

POPLATEK
za vyřízení víza 2 200,- Kč
Změna ve způsobu vydávání víz od 1. července 2004!
Austrálie s účinností od 1. července 2004 rozhodla o zavedení elektronického systému vydávání víz (eVisa) pro občany České republiky.

Tímto opatřením dochází k podstatnému zjednodušení vízového procesu. Podání žádosti a souhlas s cestou budou probíhat prostřednictvím internetu a zpravidla bez osobního či poštovního kontaktu se zastupitelskými úřady Austrálie. Nadále nebude nutné na zastupitelské úřady Austrálie zasílat pas a do pasů nebudou vylepovány vízové štítky.
Žadatel o vízum vyplní dotazník na webové stránce Ministerstva přistěhovalectví Austrálie (Department of Immigration, Multicultural and Indigenous Affairs) a vyčká udělení souhlasu s cestou, který mu bude doručen e-mailem. Dle informací australských úřadů by doba vyřízení žádosti o vízum neměla být delší než 14 dnů.

Bližší informace a dotazník lze nalézt na adrese: www.immi.gov.au. Vzhledem k tomu, že prostřednictvím systému eVisa mohou v současné době žádat o vízum Austrálie zatím pouze občané Spojených arabských emirátů a Kataru, lze až do 1. července 2004 nalézt informace o systému eVisa v rubrice určené těmto zemím, konkrétně v oddílu: „visiting Australia – apply online – tourist visa services – tourist short stay visa“.
V této souvislosti MZV ČR upozorňuje, že systém eVisa není totožný se systémem ETA Visa, který je též na zmíněné webové stránce k dispozici a který se nevztahuje na občany ČR.

I nadále je možné žádat o vízum obvyklým způsobem na zastupitelských úřadech Austrálie.

Tranzitní víza
Austrálie zrušila s platností od 1. listopadu 2005 vízovou povinnost při tranzitu pro občany ČR. Toto tzv. tranzitní vízum se nevyžaduje pokud tranzitující osoba má zajištěnou letenku pro odlet z Austrálie, neopustí tranzitní prostor letiště, její odlet se uskuteční do osmi hodin po příletu a má doklady požadované pro vstup do cílové země.

Avšak vízová povinnost při tranzitu přes Austrálii do třetích zemí zůstává v platnosti, pokud délka pobytu v tranzitním prostoru letiště překročí osmihodinový limit. Tranzitní vízum opravňuje žadatele k pobytu v Austrálii po dobu nepřesahující 72 hodin a je udělováno bezplatně.

Informace o udělování tranzitních víz najdete na stránkách DIMIA www.immi.gov.au/allforms/transit.htm
Dle informací poskytnutých DIMIA nelze o tranzitní vízum požádat elektronickou cestou (systémem eVisa).


Důležité adresy

Konzulát Australského společenství (Nespecifikováno)
Adresa: Klimentská 10 , Praha 1 , 110 00 Kontakt: Tel.: 296 578 350, 296 578 351 Fax: 296 578 352
Provozní hodiny úřadu:
09.00 - 13.00 14.00 - 17.00 /Po-Pá/


Velvyslanectví Australského společenství (Ambasáda)
Adresa: Nowogrodzka 11 , Varšava - Warsaw , 00-513 Kontakt: Tel.: 004822-521 34 44 Fax: 004822-627 35 00 ambasada@australia.pl
Web site: www.australia.pl

Provozní hodiny úřadu
09.00 - 17.00 /Po-Pá/Potřebujete vízum?

Víza do této země naše kancelář nevyřizuje, nebo nejsou pro občany ČR potřeba.
Průvodci a mapy


Z...
Z Nového Zélandu přes Havaj do Austrálie. Za přírodními krásami Oceánie
278 Kč
Sydney...
Sydney
244 Kč
Sydney...
Sydney - Australia
143 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz