Dovolená Mexiko


banner

  Mexiko - navigace  
zájezdy Mexiko Hotely a ubytování Mexiko
Last minute Mexiko Informace Mexiko
Víza Mexiko Fotogalerie Mexiko
Mapy a průvodce Mexiko Recenze hotelů Mexiko
Diskuze Mexiko  Mexiko

 --> Chcete do země jet? --> Co je potřeba zajistit a vědět před cestou?


Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Vízum: NE (turistické do 90 dnů pobytu)

Občan ČR, držitel cestovního pasu, který je platný ještě 6 měsíců od předpokládaného opuštění Mexika, může vstoupit na území Spojených států mexických bez víza a pobývat na něm po dobu nepřesahující 90 dnů ode dne vstupu, pokud se nejedná o výdělečnou činnost.V případě potřeby doby pobytu nad 90 dnů lze požádat Národní migrační institut o prodloužení maximálně na 180 dnů.

Občané ČR, kteří hodlají pobývat na území Spojených států mexických po dobu delší než 90 dnů nebo tam vstupují za účelem výdělečné činnosti či řádného denního studia, si musí předem opatřit odpovídající povolení a víza na velvyslanectví Mexika v Praze.

Při vstupu na území Spojených států mexických je nutno předložit cestovní pas ČR a vyplněnou hraniční průvodku FMT distribuovanou v letadle nebo poskytnutou přímo na příslušném hraničním přechodu. Druhý díl průvodky se odevzdává při opuštění země, kdy také migrační orgány kontrolují zda nebyla od data vstupu do data odjezdu překročena doba pobytu vízem určená. Dojde-li k tomu, je požadována pokuta ve výši 300,- mexických pesos a s dotyčným je sepisován protokol.

V souladu s mexickými migračními předpisy, mají hraniční orgány právo kontrolovat způsob zabezpečení cesty, resp. odjezdu ze země. Proto se při cestách do Mexika doporučuje disponovat zpáteční letenkou/jízdenkou nebo možností doložit dostatečné finanční zabezpečení k nákupu zpáteční letenky či jízdenky. V případě, že cestující přijíždí pouze na jednosměrnou letenku, vystavuje se riziku nevpuštění do země, případně je povinen si ještě v tranzitním prostoru zpáteční letenku zakoupit.

Ačkoliv má ČR s Mexikem uzavřenou bezvízovou dohodu a čeští turisté se mohou v Mexiku zdržovat bez víza až 90 dní, mexičtí migrační úředníci často vyznačují povolenou dobu pobytu na hraniční průvodce kratší. Při pobytu delším než bylo stanoveno úředníkem je pak nutné stanovenou dobu pobytu za poplatek prodloužit v úřadovnách Národního migračního institutu. Proto doporučujeme ihned při hraniční pasové kontrole nahlásit příslušnému migračnímu úředníkovi požadovanou dobu pobytu (v případě potřeby doložit letenkou), aby byla stanovena na celý předpokládaný pobyt, a nikoliv na jeho část.

Turisté jsou povinni při příjezdu zaplatit tzv. turistickou taxu aktuálně ve výši 195 MXN. V případě cestování letadlem do Mexika je tato taxa zahrnuta v ceně letenky.
Turisté nemají ve Spojených státech mexických ohlašovací povinnost.

Důležité adresy

Velvyslanectví Spojených států mexických (Ambasáda)
Adresa: Nad Kazankou 8 , Praha 7 - Troja , 171 00 Kontakt: Tel.: tel: 283 061 530, 283 061 540 Fax: fax: 233 550 477 e-mail: embamex@rep-checa.cz
web: www.rep-checa.cz
Provozní hodiny úřadu 09.00 - 17.00

Konzulární oddělení
Consular Section
Nad Kazankou 8, Praha 7 - Troja
171 00

tel: 283 061 541, 542, 543
fax: 233 550 477
Úřední hodiny pro veřejnost: 09.00 - 14.00Potřebujete vízum?

Víza do této země naše kancelář nevyřizuje, nebo nejsou pro občany ČR potřeba.
Průvodci a mapy


Cozumel...
Cozumel - průvodce s mapou na potápění
119 Kč
Mexico...
Mexico - Oaxaca:a Chiapas
159 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Miele - robotický vysavač

AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz