Dovolená Omán


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Omán - navigace  
zájezdy Omán Hotely a ubytování Omán
Last minute Omán Informace Omán
Víza Omán Fotogalerie Omán
Mapy a průvodce Omán Recenze hotelů Omán
Diskuze Omán Okružní plavby OmánOmán

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Historicky zajímavé

Muscat-->Salalah
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Salalah je druhé nejvýznamější město Ománu, je střediskem jižní části země a vyhledávané je zejména pro velmi příjemné počasí, které zde panuje v období od poloviny června do poloviny září. V tomto období přichází monzuny a deště, počasí je vlhké a dává vláhu přírodě. Z tohoto důvodu je tato oblast ve zmíněném období vyhledávána také občany okolních arabských států (zejména území GCC – Rady pro spolupráci zemí Perského zálivu), kteří zde přečkávají období, kdy všude jinde panuje nepříjemné vedro. Pro turistu to znamená nutnost rezervovat si ubytování a podobné služby předem, pokud možno alespoň půl roku, neboť ubytovací kapacity bývají beznadějně obsazeny. Kromě lákadla v podobě příjemného počasí nabízí Salalah také krásné přírodní scenerie – zejména horské masivy a nádherné písčité pláže. Město slouží také jako vhodný výchozí bod pro výlety do okolních, z archeologického hlediska zajímavých, míst a lokalit.

Během pobytu ve městě Salalah může turista mj. navštívit muzeum, které se nachází v Kulturním centru na ulici Ar-Robat. V muzeu jsou k vidění fotografie města Salalah od cestovatele Wilfrida Thesigera pocházející ze 40. a 50. let minulého století, dále jsou zde instalovány např. expozice zbraní, místní keramiky, šperků, tradičních oděvů, čínských mincí pocházejících z 11. a 12. století nalezených nedaleko, nebo modely plachetnic. Muzeum je otevřeno od středy do soboty, vždy od 8 do 14 hodin. Vstup je zdarma.
Trh Al-Husn se nachází na ulici Ash-Sharooq. Je to ideální místo k nákupu parfémů, keramiky a kadidla. Na své si přijdou i milovníci stříbra a šperků, k dostání jsou samozřejmě tradiční ománské dýky khandžáry. Je zde také mnoho obchodů nabízejících ománskou chalvu.
Za návštěvu stojí také zříceniny starodávného obchodního přístavu Zafar, dnes zvané Al –Balid, ležící asi 4,5 km od centra města na pobřeží. Tato lokalita je zajímavá tím, že zde byl nalezeny staré čínské mince. Místo je možné navštívit pouze s průvodcem nebo na základě povolení.


Okolí města
Ayubova hrobka
Je velice zajímavé místo, neboť se nachází na vrcholu kopce, ze kterého je krásný pohled na město Salalah vzdálené asi 30 km. Hrobka stojí za mešitou, jedná se o malý bílý domek se zlatou kopulí. Hrob je umístěn uvnitř v podlaze. Příjemné je i posezení v blízké restauraci Prophet Ayoub, odkud je pěkný výhled a kde přijde vhod občerstvení. Místo je dostupné pouze vlastním automobilem, veřejná doprava sem není zavedena.

Město Ubar
Vykopávky ztraceného města Ubar najdete u vesnice Shasrar ležící na odbočce ze silnice z města Salalah do Thumraitu. K cestě je nutné použít terénní vůz, nebo si objednat organizovanou výpravu z města Salalah. Zbytky města Ubar byly objeveny archeology v roce 1992 a podle pověsti se jednalo o kdysi vzkvétající město, které bůh zničil, protože se jeho obyvatelé zřekli víry a dostali na zcestí.

Taqa
Taqa je město nacházející se 36 km východně od města Salalah. Nabízí se tu návštěva hradu, který do roku 1984 sloužil jako sídlo místního guvernéra. Hrad je otevřen od středy do soboty od 7.30 do 14.30 hod. Vstup je zdarma. Město Taqa je významné tím, že jsou zde pochováni rodinní příslušníci sultána Qaboose – jeho matka, otec, bratr a dědeček. Hroby se nacházejí na hřbitově u mešity šejka Affifa stojící mezi hradem a silnicí.

Ve městě Mirbat vzdáleném asi 70 km východně od Salaly je možné navštívit pevnost a zajímavou mešitu postavenou v jemenském stylu. Asi 6 km západně od města se nacházejí pláže, které jsou vhodné k piknikování.Zajímavé odkazy

Přírodní zajímavosti této oblasti

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz