Dovolená Omán


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Omán - navigace  
zájezdy Omán Hotely a ubytování Omán
Last minute Omán Informace Omán
Víza Omán Fotogalerie Omán
Mapy a průvodce Omán Recenze hotelů Omán
Diskuze Omán Okružní plavby OmánOmán

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

-->Přírodní zajímavosti severozápadního OmánuPřírodní zajímavosti severovýchodního OmánuOkolí města SalalahPřírodní rezervace Ománu
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

A´Thowarah
Pramen nacházející se několik km za pevností v Nakhalu. Jedná se o velice příjemné místo vhodné i k piknikování. Pramen je zvláštní tím, že jeho voda, zejména v místě, kde vyvěrá ze skály, je poměrně teplá a to po celý rok. Pramen je dostupný po silnici vedoucí z Nakhalu. Ta prochází obydlenou oblastí, kde je možno se setkat s tradičním zavlažovací systémem falaj.

Wádí Bani Awf
Jedná se o nejzajímavější wádí nacházející se v Ománu. Je dostupné pouze terénním vozidlem, případně je možné cestu podniknout s některou z cestovních kanceláří v Muscatu. Údolím vede silnička, která se proplétá mezi horami – návštěvníkovi se tak naskýtají četné malebné přírodní scenérie. Zajímavostí jsou vodopády s jezírky, které najdete ve skalách tři kilometry od odbočky ze silnice odbočte asi na 13 km silnice od začátku údolí. Na konci wádí se nachází velice malebná vesnice Bilad Sayt.

Nejpůsobivější je pohled z dáli – návštěvník spatří malebný obrázek sestávající z kamenných a betonových domů zasazených do strmého kopce a obklopených datlovými palmami, které tvoří zdejší oázu.

Wádí Muaydin
Toto údolí je dostupné pouze terénním vozidlem nebo s jednou z cestovních kanceláří v Muscatu. Výchozím bodem pro cestu do wádí je vesnička Birkat al-Mawz, která se nachází 140 km jižně od Muscatu na hlavní silnici Muscat – Nizwa. V údolí je možné kempovat. Po turistické stezce pro pěší je možné se dostat na plošinu Saiq, což je nejvyšší plošina pohoří Hajar, nacházející se na hoře Jebel Akhdar.
Plošina je dostupná dvěma cestami, avšak jedna z nich ( od rozcestí vzdáleného 7,4 km od Birkat Al- Mawz vpravo) prochází vojenským územím a pro vstup je nutné povolení Ministerstva obrany. Je tedy nutné použít cestu vlevo, po které je možné jet již pouze asi 4,5 km. Poté je nutné jít pěšky zmíněnou stezkou. Cesta trvá asi 6 hodin. Na plošině je možné kempovat. Z plošiny je velmi dobrý rozhled na pohoří Hajar.

Jeskyně Hoti
Jedná se o podzemní jeskyně, které se táhnou v délce několika kilometrů pohořím Hajar. K vidění jsou zde krápníky (jak stalaktity tak stalagmity). Žijí tu netopýři. Pro návštěvu jeskyní je nutné si vyhradit alespoň půl dne. Na exkurzi je nutné se vybavit baterkou. Jeskyně se nachází na na konci cesty vedoucí z odbočky ze silnice do Al-Hamry.
Na vrchol skalnatého kopce, odkud je přístup do jeskyní, je možné se dostat pouze terénním vozidlem. Pokud je k dispozici pouze běžné vozidlo, je nutné ho zaparkovat pod kopcem a dále jít pěšky. Z vrcholu kopce je to ke vchodu do jeskyní ještě asi 30 minut pěšky. Vchody do jeskyní jsou tři, přičemž u největšího z nich bývá k dispozici lano. Při sestupu do jeskyní je nutné si počínat velmi opatrně.


Hora Jebel Shams
Z plošiny na této hoře je nádherný výhled do okolí (2000 m n.m.), pod plošinou je prudký sráz o výši 1000 m. Přístup na plošinu po strmé, 41 km dlouhé cestě, mezi skálami je pouze terénním vozem. Další možnost je dostat se minibusem do Al-Hamry a zde se pokusit požádat někoho o dopravu na plošinu.


Zajímavé odkazy

Odkaz na severozápadní Omán

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz