Dovolená Omán


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Omán - navigace  
zájezdy Omán Hotely a ubytování Omán
Last minute Omán Informace Omán
Víza Omán Fotogalerie Omán
Mapy a průvodce Omán Recenze hotelů Omán
Diskuze Omán Okružní plavby OmánOmán

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Poloostrov MusandamSeverozápadní Omán-->Severovýchodní Omán
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Ibra
Toto zemědělské město se nachází asi 175 km jižně od Muscatu a v jeho historické části je možno si z projít ruiny starých opevněných domů, které dříve patřily bohatým obchodníkům. Město je také zajímavé tím, že se zde nachází ženský trh (tzn. že prodávající i kupující jsou pouze ženy), na kterém jsou k dostání zejména parfémy, kadidlo a rukodělné výrobky jako jsou tkané potahy na polštáře, košíky nebo brašny.


Al-Kamil
Městečko, nacházející se asi 60 km jihozápadně od města Sur, upoutá pozornost návštěvníka především mnoha z architektonického hlediska pozoruhodnými budovami ve svém centru. Většina z nich nebyla rekonstruována, takže si návštěvník může udělat poměrně dobrý obrázek o původním vzhledu města. Patří sem např. pevnost čtvercového půdorysu se třemi špičatými pozorovacími věžemi nebo domy postavené z hliněných cihel. Jeden z nich, nacházející se asi 150 m od pevnosti velmi připomíná svým vzhledem, zejména čtyřposchoďovou věží, podobné domy v Jemenu.


Jalan Bani bu Hasan a Jalan Bani bu Ali
Dvě městečka velmi zajímavá z architektonického hlediska, dokumentující klasickou ománskou architekturu. Pokud jde o Jalan Bani Bu Hasan, nachází se zde starý hrad a asi 1,5 km za ním pětipodlažní dům v jemenském stylu. V Jalan Bani bu Ali se nachází velmi zajímavá mešita Jami´Al- Hamoda, která má celkem 52 kopulí. Celý objekt je protkán zavlažovacím systémem falaj a utopen mezi mnoha palmami. Celkový pohled, který se návštěvníkovi naskytne, působí pohádkově. Jedná se jednu z nejpozoruhodnějších památek na území Ománu.


Sur
Leží na pobřeží zhruba 150 km od Muscatu. Dávno v historii byl Sur významným centrem obchodu s Indií a východní Afrikou, dalším faktorem, který přispěl k důležitosti tohoto města, byla výroba lodí. Na konci 19. století však s příchodem Britsko-indické parní navigační společnosti zájem o ománské lodě opadl a toto odvětví se dostalo do úpadku.
V Suru je možné navštívit pevnost Sinesla, která se nachází na kopci nad městem. Asi 6 km od centra města je zajímavější pevnost Bilad stará asi 200 let.
Ve sportovním klubu Al-Arouba se nachází Námořní muzeum. Je otevřené denně od 8 hodin do 12 hodin a dále od 16 do 19 hodin. Velice zajímavá je expozice fotografií města Sur pocházejících z roku 1905 a pořízených francouzským konzulem v Muscatu během jeho návštěvy města. Díky nim si návštěvník může učinit obrázek o dřívější podobě města a porovnat ji tak s dnešním stavem. Dále se v muzeu nachází výstava věnovaná loďařství a životu v pobřežních částech Ománu. Turista také může shlédnout expozici tradičních oděvů a námořních map. V muzeu můžete získat i tipy pro případné výlety terénním vozidlem, neboť jsou zde prostřednictvím fotografií prezentovány některé starobylé památky nacházející se v okolí.
V Suru se také zachovala tradiční výroba arabských plachetnic. Vše je vyráběno ručně, za pomocí kladiva, pily a jiných klasických nástrojů. K výrobě se používá hlavně týkové dřevo, které je sem dováženo. Loděnice se nachází zhruba 3 km od centra města směrem k Ayeze.

Ayega
Ayega je malá vesnice poblíž Suru, do které je možné se dostat trajektem přes malou úžinu. Tato vesnice je domovem mnohých dělníků z loděnic. Nachází se zde i příležitostné sídlo sultána (dvoupodlažní budova pískové barvy). Asi kilometr od Ayegy leží příjemná pláž vhodná ke koupání.Zajímavé odkazy

Přírodní zajímavosti této oblasti

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz