Dovolená Brazílie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Brazílie - navigace  
zájezdy Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Last minute Brazílie Informace Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Diskuze Brazílie Okružní plavby BrazílieBrazílie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Přírodně zajímavé

Národní parky státu ParanáNP ve státě Minas GeraisNP ve státě Rio Grande do SulNP ve státě Mato Grosso a Mato Grosso do SulNP ve státě Goiás-->NP ve státě BahiaOstrov Fernando de NoronhaNP Ubajara - stát CearáNP ve státě Piauí a MaranhaoPřírodní zajímavosti státu RoraimaNP ve státě AmazonasNP ve státě Rio de JaneiroSedmý div světa - výtvor lidské ruky
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Parque Nacional da Chapada Diamantina
Chapada Diamantina Chapada DiamantinaNa ploše 1520 čtverečních km ve státě Bahia se nachází krásný přírodní park, ve kterém žije mimo jiné mnoho druhů opic. Můžete tu objevovat krásné vyhlídky, průzračné vodopády, okolí řek a zdánlivě nekonečnou síť různých stezek a pěšin. Bohužel tu byla velká část lesa zničena při velkých požárech, které zahubily i mnoho živočichů žijících tady. Velké škody způsobují také lovci zvěře, kteří zvěř loví nelegálně. Také proto tu byl založen národní park, abych ochraňoval živočichy a rostliny, které se na území vyskytují.
Příjemná, asi 1 a půl hodiny dlouhá procházka vede proti proudu řeky Rio Lencois až do Salao de Areias Coloridas.
vodopád na řece Rio Lencois vodopád na řece Rio LencoisJiná trasa vede do Ribeirao do Meio, kde najdete několik přírodních koupališť se skluzavkami. (Pro tuto zábavu si s sebou vezměte radši staré plavky).
V parku můžete zdarma kempovat a nepotřebujete k tomu ani žádné povolení. Nezapomeňte si s sebou vzít teplé oblečení, opalovací krém, přikrývku hlavy, sluneční brýle, repelent a pevné boty.
Je dobré si zakoupit některého průvodce parkem, ve kterém se píše o místní fauně a floře, o historii parku, o pěších stezkách apod. Můžete si také pronajmout průvodce, který Vás provede.

STEZKY:
Jeskyně Gruta do Lapao je největší pískovcová jeskyně v Jižní Americe. K prohlídce jeskyně potřebujete průvodce. Cesta k jeskyni Vám zabere asi 4 hodiny.
Dále si můžete udělat výlet k dalším třem jeskyním, vždy však s průvodcem:
Lapa Doce
Asi 70 km od Lencois najdete 25 minutovou turistickou stezku, která vás zavede do podzemní jeskyně, vytvořené vodou z řeky. K prozkoumávání jeskyně potřebujete průvodce.
Na řece Rio Mucugezinho můžete podniknout jednodenní výlet kolem řeky. Startovním místem je Barraca, cílovým místem Pelé. Po cestě potkáte 30 metrový vodopád s přírodním bazénkem.
27 km od města Lencois se nachází turistická stezka vedoucí na vrchol hory Morro do Pai Inácio, která se tyčí do nadmořské výšky 1120 metrů.
Chapada Diamantina Chapada DiamantinaRibeirao do Meio
Tato stezka vede z Lencois do Ribeirao do Meio a zabere Vám asi 45 minut. Vede přes kemp Lumiar, dále kolem přírodního bazénku a přírodní skluzavky a také kolem roztomilého vodopádu Cachoeira do Sossego, kde si můžete dát osvěžující koupel.

Rio Lencois
Tato stezka začíná u autobusové stanice. Zabere Vám asi 1 ˝ hodiny. Vede kolem vodopádu Cachoeirinha a kolem vodní jámy Poco Paríso. Zastavit se můžete také u vodopádu Cachoeira da Primavera.

The Grand Circuit
Tato okružní stezka vede kolem celého parku. Je lépe se po ní vydat ve směru hodinových ručiček. Zdolání stezky Vám zabere asi 5 dní. Je doporučováno vydat se na ni se zkušeným průvodcem, který tuto stezku zná.
Parque Nacional de Monte Pascoal
Brazílie Tomuto národnímu parku dominuje hora Monte Pascoal. Národní park má rozlohu 225 km2. Můžete tu porovnat různé druhy ekosystému: Atlantický deštný prales, mangrovníkové lesy, pláže, útesy, bažiny apod. Je tu opravdu různorodá krajina, ve které našlo útočiště mnoho druhů živočichů a rostlin.
Zahlédnete tu mimo jiné mravenečníka, opici, kapybaru, jelena, jaguára a mnoho druhů ptáků.
Park je otevřen denně. V severovýchodní části parku je malá indiánská osada kmene Pataxó. Tito Indiáni se starají o park.

Parque Nacional Marinho de Abrolhos
Toto je národní park, který chrání živočichy a rostliny pod mořem. Jeho území zabírá pobřeží asi 80 km dlouhé. V roce 1832 tuto oblast navštívil Charles Darwin. Park tvoří i pět ostrovů, obydlený je ale pouze ostrov Santa Bárbara, na kterém stojí maják z roku 1861.
V celém parku najdete překrásné korálové útesy, v nichž žije tisíce živočichů a rosltin. Je zde zakázán rybolov.
V období od června do října sem připlouvají velryby a rodí nové přírůstky. Pozorování velryb je tu velmi populární podívanou.
Zajímavé odkazy

Odkaz na stát Bahia

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz