Dovolená Brazílie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Brazílie - navigace  
zájezdy Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Last minute Brazílie Informace Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Diskuze Brazílie Okružní plavby BrazílieBrazílie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

-->Stát Rio de JaneiroStát Minas GeraisStát Sao PauloStát ParanáStát Santa CatarinaStát Rio Grande do SulStát GoiásStát Mato Grosso a Mato Grosso do SulStát BahiaStát SergipeStát AlagoasStát PernambucoStát ParaíbaStát Rio Grande do NorteStát CearáPiauíStát MaranhaoStát ParáStát ArnapáStát TocantinsStát Roraima a stát RondoniaStát AcreStát AmazonieStát Espírito Santo
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Brazílie Malý stát Rio de Janeiro nabízí mnoho zajímavostí a atrakcí. Má překrásné pláže, úchvatné hory a také magické pralesy. Celý tento stát zabírá území o rozloze 43 919 km2. žije tu asi 14 miliónů obyvatel.
Celý stát se rozděluje na dva pobřežní regiony Costa Verde a Costa do Sol.
Do regionu Costa Verde patří stovky ostrůvků, nejznámější je Ilha Grande, které jsou ideální pro dovolenou a aktivní odpočinek. Pláže na těchto ostrůvcích jsou jako v "ráji". Vyhlídky na moře jsou okouzlující.

Mnoho názvů různých míst pochází z indiánských slov:

cunhambebe - žena, která příliš mluví
grumari - druh stromu
guaratiba - místo, kde svítí příliš slunce, nebo místo, kde je mnoho děr v zemi
ipanema - místo, které dává, přináší neštěstí, nebo nebezpečné místo v moři
itacurucá - kamenný kříž
itaipu - zpívající kámen
jeribá - druh kokosové palmy
maricá - břicho
parati - druh ryby
piratininga - sušená ryba
sapeca - spálený
saquarema - jezero bez mušlí.Ilha Grande
Ilha Grande je ostrov, který patří ke státu Rio de Janeiro. Je celý pokryt tropickou džunglí, která při pobřeží přechází v nádherné pláže. Pláží je zde kolem stovky a patří mezi ně i Praia Lopes Mendes, kterou někteří považují za nejkrásnější v celé Brazílii. Na ostrově se nacházejí pouze 3 obydlená sídla – Freguesia, Parnaioca a Abraao. V okolí Abraao je spousta ubytovacích zařízení a kempů.
Najdete tu několik turistických stezek vedoucí přes prales.

Angra dos Reis
Toto město, ve kterém žije asi 120 000 obyvatel je základnou pro návštěvu okolních překrásných ostrůvků a nádherných pláží. Město má malý přístav a železnici. Nejbližší pláže je Praia Grande a ostrov Ilha da Gipóia.

Parati
Historické město Parati, připomínající koloniální styl a ležící na jižním pobřeží státu Rio de Janeiro, se v poslední době stává přední turistickou atrakcí. Žije tu asi 15 000 obyvatel.
Parati je jedním z nejzachovalejších exemplářů brazilské architektury z doby kolonizace. Mimoto je Parati atraktivní také díky tomu, že leží uprostřed rezervace, obklopeno z jedné strany plážemi, z druhé horami. Toto malé přímořské městečko je samo o sobě muzeem uvnitř tropického ráje. Leží asi 125 mil jihovýchodně od Ria de Janeira a vlastní jednu z nejlepších „sbírek“ klasických portugalských budov z 18. století. Na počátku 18. století bylo Parati velkým přístavem, ve kterém se obchodovalo se zlatem. Většina zlata nalezeného v provincii Minas Gerais byla přepravována přes hory do Parati a odsud potom až do Portugalska. Dnes je toto město velmi oblíbené mezi sofistikovanými turisty, kteří sem přijíždějí za sluncem a nádhernými plážemi. V centru města je kvůli zachování klidu zakázána automobilová doprava.

Navštívit můžete tři hlavní kostely. Kostel NS do Rosário pochází z roku 1725 a sloužil otrokům. V roce 1857 byl kostel zrenovován, je zdoben překrásným dřevěným oltářem. Malé krystalky symbolizují štěstí.
Santa Rita dos Pardos Libertos byl vybudován v roce 1722, ten navštěvovali mulati. Je v něm umístěno malé muzeum s překrásnými uměleckýmij díly a dřevořezbářskými výrobky. NS das Dores, pocházející z roku 1800, obsadila bílá elita. V roce 1901 byl kostel opraven. Jsou v něm i katakomby.
Kostel Matriz NS dos Remédios pochází z roku 1787. Byl postaven hned vedle dvou kostelů ze 17. století. Uvnitř je kostel zdoben překrásnými uměleckými díly. Říká se, že kostel financovali piráti a zásobovali ho poklady nalezenými na ostrově Praia da Trindade.
Pro milovníky historie je v Parati také několik atrakcí. Například Fazenda Murycana – stará koloniální budova, která dříve bývala farmou na pěstování cukrové třtiny.
Pevnost Forte Defensor Perpétuo byla postavena v roce 1703 za účelem ochrany dováženého zlata, které bylo snem mnoha pirátů. V roce 1822 byla pevnost opravena a pojmenována podle vládce Dom Pedro I.
Můžete si udělat asi 20minutovou procházku na sever od pevnosti k zajímavým domům Casa de Artista e Centro de Artes e Tradicoes Populares de Parati.

V okolí je mnoho pláží a ostrůvků, kam vás dovezou místní lodě. Nejbližší pěkné pláže jsou vzdáleny asi hodinu jízdy na lodi od města – Vermelha, Lula, Saco. Je tu pro turisty připraven kemp, kde mohou přenocovat.
dráty s eletrickým vedením dráty s eletrickým vedenímBaia de Parati je díky svým divokým plážím a přírodním ostrovům jedním z nejkrásnějších míst na brazilském pobřeží. Voda je tu čistá a klidná, plná různobarevných ryb.
Praia de Parati-Mirim
toto městečko je vzdálené asi 30 km od Parati. Jsou tu překrásné pláže a k dispozici domky k pronajmutí.

Praia do Sono
Toto středisko leží asi 40 km jihovýchodně od Parati. Jsou tu velmi pěkné pláže.
Petropolis
Město Petropolis, vzdálené od Ria 65 km, je položené v nádherné horské přírodě v nadmořské výšce 809 metrů. Žije tu asi 270 000 obyvatel.
Nabízí spoustu kulturních a gastronomických atrakcí, stejně jako historických památek. Cestou do tohoto města, které je položeno v 800 metrech nad mořem, se můžete obdivovat posledním zbytkům kdysi tak rozlehlých tropických lesů, které dnes existují jen na velice málo místech.

Při vstupu do města leží Palácio da Quitandinha, který byl postaven, aby se stal největším kasinem v Jižní Americe. Je jedním z největších architektonických monumentů v Petropolis.

ostrov San Bernardo ostrov San BernardoV muzeu královské rodiny Museu Imperial, letní rezidenci Dom Pedra II., se nachází největší poklady brazilské koruny. Je zde velké množství originálních předmětů a dokumentů velké historické hodnoty. Je to jediná soustředěná kolekce pozůstalostí panovnické rodiny.
Nejstarší náboženský chrám ve městě je kostel Igreja Luterana, postavený v roce 1862.
Dalším oblíbeným místem je Casa Barao de Maua z roku 1954, dům obklopený nádherným parkem, který je znám pro množství vzácných druhů květin.
Palácio Amarelo je dvouposchoďová budova z roku 1850, známá také jako Žlutý palác, jejíž atrakcí je hlavně překrásná zahrada.

Vassouras
V malém městečku Vassouras, které leží v nadmořské výšce 434 metrů, žije asi 20 000 obyvatel. Je zde několik zajímavých kostelů, také například stará budova medicíny, filozofie a inženýrství. Potřebujete sem auto, jinak budete muset jít dlouhou trasu pěšky.
Asi 3 km od města se nachází působivá Fazenda Santa Monica na břehu řeky Paraíba.


Saquarema
Saquarema se nachází asi 100 km od Rio de Janeiro. Kdysi zde stály pouze dřevěné rybářské domky, dnes má město mnoho zajímavých historických budov a památek.
Město založil Martim Afonso de Sousa v roce 1531 jako portugalskou vesnici. Potkal se tu s vůdcem Indiánů kmene Tamoio. Indiánský vůdce se jmenoval Sapuguacu. V roce 1575 tu na příkaz guvernéra Rio de Janeira antonia Salemy byli zmasakrováni Indiáni kmene Tamoio a také francouzští příslušníci armády.
Překrásný místní kostel pochází z roku 1837. Stojí na nejvyšším kopci v okolí, nedaleko malé laguny. Z tohoto místa se můžete rozhlédnout do okolí. Uvidíte nádherné moře a bílé pláže.
Neznámější a nejoblíbenější je pláž Boqueirao, Barra Nova a Jaconé. Opravdu ta nejlepší a také jedna z nejoblíbenějších pláží surfařů je Praia Itaúna.
V okolí města uvidíte plantáže, na kterých se pěstuje převážně ovoce, a pastviny na kterých se pasou nádherní koně.

Arraial do Cabo
Toto město má populaci asi 24 000 obyvatel. Místní historik Márcio Verneck dokázal, že oblast Cabo Frio byla obydlená již před 5 500 lety. Žili tu Indiáni kmene Tamoio a Goitacaze.
V roce 1503 sem přišli Portugalci pod vedením Ameriga Vespucciho.
Toto městečko je turistickým rezortem. V jeho okolí je totiž mnoho nádherných okouzlujících pláží, které mají bílý písek, a voda je křišťálově čistá.

Některé pláže:
Praia dos Anjos
Prainha
Praia do Forno
Praia Grande
Praia do Farol
Gruta Azul


Zajímavé odkazy

Odkaz na pěší turistiku

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz