Dovolená Brazílie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Brazílie - navigace  
zájezdy Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Last minute Brazílie Informace Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Diskuze Brazílie Okružní plavby BrazílieBrazílie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Stát Rio de Janeiro-->Stát Minas GeraisStát Sao PauloStát ParanáStát Santa CatarinaStát Rio Grande do SulStát GoiásStát Mato Grosso a Mato Grosso do SulStát BahiaStát SergipeStát AlagoasStát PernambucoStát ParaíbaStát Rio Grande do NorteStát CearáPiauíStát MaranhaoStát ParáStát ArnapáStát TocantinsStát Roraima a stát RondoniaStát AcreStát AmazonieStát Espírito Santo
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Stát Minas Gerais s hlavním městem Belo Horizonte je pro turisty přitažlivý zejména svými národními parky a historickými městy z dob zlaté horečky. Ve městě Belo Horizonte nenajdete nic, kvůli čemu byste sem měli vážit cestu. Je tu mezinárodní letiště.
Stát Minas Gerais je velký asi jako Francie. Nejlepším obdobím pro návštěvu Minas Gerais jsou měsíce březen – srpen. Podnebí od října do února bývá deštivé.
V roce 1695 bylo objeveno zlato na březích řeky. Stovky dobrodruhů, toužící po bohatství, sem začaly přijíždět. Do Brazílie emigrovalo díky „zlaté horečce“ mnoho přistěhovalců z celého světa. Zvýšila se kriminalita a také počet nebezpečných, někdy i smrtelných epidemií. Vzniklo několik společností, které opravdu zbohatly. Ouro Preto se stalo v polovině 18. století nejbohatším městem na světě.
V současnosti produkuje Minas Gerais železo, diamanty, zinek a fosfáty. Je také známý svojí produkcí mléka a sýru. V zemědělství se pěstuje především ovoce a chová se dobytek.

Santuario do Bom Jesus de Matosinhos (Congonhas do Campo) Santuario do Bom Jesus de Matosinhos (Congonhas do Campo)Sao Joao del Rei
Toto zlatokopecké městečko má v současnosti asi 74 000 obyvatel. Staré centrum města je chráněným územím.
Zajímavý je barokní kostel Igreja de Sao Francisco de Assis z roku 1174. Stojí na jižním břehu řeky na ulici Rua Padre José Maria Xavier. Byl tu pohřben první zvolený prezident po období diktatury.
Kostel Igreja de NS DO Rosário z roku 1719 byl postaven na památku patrona, který ochraňoval otroky.
Navštívit tu můžete nejlepší muzeum státu Minas Gerais – Regionální muzeum, ve kterém je sbírka antického nábytku.
Na ulici Praca Embaixador Gastao da Cunha naleznete budovu, ve které je v současnosti umístěno muzeum s uměleckou sbírkou.
V roce 1721 byl postaven kostel Catedral de ns DO Pilar, ve kterém je zlatý oltář.
Na severovýchodním konci ulice rua Getúlio Vargas naleznete kostel Igreja de NS do Carmo.

Nossa Senhora do Carmo (Mariana) Nossa Senhora do Carmo (Mariana)Sabará
Město Sabará má populaci 112 000 obyvatel. Rozkládá se na březích řeky Rio das Velhas v nadmořské výšce 713 m nad mořem. V minulosti to bylo první centrum zlatokopů a také nejzdravější město na světě. Z té doby se tu dochovalo mnoho vilek a zajímavých domků, fontán, soch a kostelů.
V současnosti je to jen chudé městečko, ve kterém prosperuje belgická průmyslová továrna.
Za návštěvu stojí jezuitský kostel Matriz de NS de Conceicao z roku 1720. Je zdoben fascinujícími uměleckými výtvory ve stylu portugalského baroka a Číny.

Mariana
Překrásné zlatokopecké městečko vzniklo v roce 1696. Prohlédnout si tu můžete kostely z 18. století – Sao Pedro dos Clérigos, NS da Assuncao, Sao Francisco, Catedral Basílica da Sé. Navštívit byste měli také místní muzeum, které se nachází na Casa Capitular. Exhibice zahrnuje dřevěné sochy a malby různých umělců.
Diamantina
Město začalo vzkvétat v 18. století. Jak napovídá jeho název, bylo zde objeveno naleziště diamantů. Diamanty zde už sice nejsou, ale koloniální panské domy a procházky po okolních horách stále lákají mnoho turistů.
Zaujmout vás může i několik krásných kostelů, jako například: Igreja de NS do Carmo na ulici Rua do Carmo, Igreja de NS do Rosário dos Pretos z roku 1731.
Za návštěvu také stojí koloniální vila Casa da Chica da Silva, ve které bydlel boháč, dodavatel diamantů Joao Fernandes de Oliveira.
Navštívit můžete také Muzeum diamantů, kde naleznete mince, nábytek a různé předměty z dob „diamantové horečky“.
Budova Mercado Muncipal byla postavena armádou v roce 1835. Je zdobena dřevěnými arkýři.
V domě Casa de Juscelino Kubitschek na ulici Rua Sao Francisco 241 bydlel prezident Juscelino Kubitschek, který měl český původ.

Sao Tomé das Letras je malá vesnička vzdálená asi 310km od hlavního města Minas Gerais – Belo Horizonte. Název pochází ze zdejších hospůdek, kterými kolují podivné příběhy o létajících talířích, mimozemšťanech, a dokonce podzemních průchodech do Machu Picchu, které se zde prý nacházejí.

Caxambu
Caxambu leží v nadmořské výšce 895 metrů. Je střediskem pro střední třídu a pro starší lidi, kteří unikají před spěchem velkých měst do klidného místa. Je lázeňským městem, termální prameny tu začaly být využívány v roce 1870. V roce 1886 založil doktor Policarpo Viotti první společnost Caxambu Water Company, které bylo v roce 1905 znárodněno.
Parque das Aguas je místo, ve které se léči pacienti s revmatismem.
Na kopci Morro Cristo vysokém 800 metrů nad mořem stojí socha Ježíše.

Kousek od Caxambu najdete v nadmořské výšce 893 m roztomilou vesničku ležící na březích řeky Baependi – Baependi. Je tu překrásná barokní katedrála svaté Marie z roku 1752. Opravdovou atrakcí je ale řeka a krásný vodopád.

Zajímavé odkazy

Odkaz na historická města státu
Odkaz na národní parky tohoto státu

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz