Dovolená Brazílie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Brazílie - navigace  
zájezdy Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Last minute Brazílie Informace Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Diskuze Brazílie Okružní plavby BrazílieBrazílie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Stát Rio de JaneiroStát Minas Gerais-->Stát Sao PauloStát ParanáStát Santa CatarinaStát Rio Grande do SulStát GoiásStát Mato Grosso a Mato Grosso do SulStát BahiaStát SergipeStát AlagoasStát PernambucoStát ParaíbaStát Rio Grande do NorteStát CearáPiauíStát MaranhaoStát ParáStát ArnapáStát TocantinsStát Roraima a stát RondoniaStát AcreStát AmazonieStát Espírito Santo
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Stát a zároveň město Sao Paulo je hnacím motorem brazilské ekonomiky. Sídlí zde 30 z brazilských padesáti největších společností, je tu koncentrováno 50% brazilského průmyslu. Naneštěstí neschopnost brazilské vlády v posledních letech způsobila, že stát téměř zbankrotoval a není již schopen financovat další projekty.


Pobřeží Paulista
Ubatuba
Ubatuba je městečko, které má asi 65 000 obyvatel. Rozkládá se severné od pobřeží Sao Paula. Je prázdninovým turistickým rezortem díky svým krásným plážím, na kterých stojí elegantní plážové vilky. Jezdí sem většinou obyvatelé Sao Paula, aby unikli velkoměstu.
Kolem Ubatuby je celkem asi 75 pláží a 15 ostrůvků. Na všech plážích je občerstvení, půjčovna věcí na surfování apod. Mezi doporučované pláže této oblasti patří Enseada, Flamengo do Lázaro, Domingos Diasa a Praia Grande, která je ideální pro oslavy.
Severně od Ubatuby se nacházejí pláže, které je náročnější nalézt, ale stojí to za to. Nejlepší je Vermelha do Norte, Itamambuca, Primirim a Ubatumirim.

Ilhabela
Ilhabela má kolísající počet obyvatel, který je závislý na ročním období. V zimě tu žije asi 21 000 obyvatel, v létě to je až 100 000.
Ilhabela je ostrov o rozloze 340 km2, který má vulkanický původ. Tvoří ho tropická džungle a překrásné vrcholky hor. Na ostrově můžete najít 360 nádherných vodopádů. Za zmínku stojí Cachoeira da Tocas, který je tvořen několika malými vodopády tvořícími bazénky. Cachoeira de Água Branca se nachází v jižní části ostrova uprostřed džungle. Přístup je z pláže Veloso.
Na ostrově si můžete prohlédnout zajímavé koloniální budovy, které pochází ještě z dob, kdy tu pracovali otroci. Nejzajímavější je například Igreja NS da Ajuda, který pochází z roku 1532, nebo Fazenda Engenho d´Agua z roku 1582. Ostrovu dominuje vrchol Pico Sao Sebastiao vysoký 1 379 m nad mořem.
A co nejvíce láká turisty na tento ostrov jsou samozřejmě překrásné pláže, kterých tu je přes 50. Většina z nich je přístupných pouze z lodi nebo pěšky.

Seznam některých pláží:
Praia Jabaquara – dostupná po pětikilometrové stezce.
Praida dos Castlhanos – výborné místo pro surfování, je tu kemp.
Praia do Gato
Praia da Figueira
Bonete – přístupná po 4hodinové pěší stezce z Borrifos. Ideální pro surfování.

Doporučujeme vybavit se velkým množství repelentu a používat ho po celou dobu pobytu.
Boicucanga a okolí
Boicucanga s 5 000 obyvateli je surfařským městem, které je plné hotelů a restaurací.
Téměř všechny pláže jsou dostupné místní dopravou. Kousek od břehů je několik malých ostrůvků, které můžete navštívit.

Za zmínku stojí tyto pláže:
Maresias
Camburi
Barra do Sahy

Guarujá
Guarujá se rozkládá 87 km jihovýchodně od Sao Paula. Jeho populace činí 114 000 obyvatel. Guarujá je největším plážovým rezortem státu Sao Paulo. Guarujá je ostrov, který odděuje od pevniny kanál Bertioga. Některé pláže jsou přeplněny davy turistů a milovníků moře a slunce.

Santos
Ostrov Santo byl objeven v roce 1535 Brásem Cubasem. Je největším a nejdůležitějším přístavištěm Latinské Ameriky. Je křižovatkou pro turisty a cestovatele. Tvoří ho domy z 19. století. Santo je město plné života s překrásnou přírodou. Žije tu asi 11 000 obyvatel.
Iguape
Iguape bylo založeno v roce 1538 a tím se stává jedním z nejstarších měst Brazílie. Navštívit tu můžete několik muzeií.
Museu de Arte Sacra, Mirante do Morro do Espia, Museu Histörico e Arqueológico (archeologické muzeum). Je tu několik dobrých pláží – Ilha Comprida, Praia da Juréia.

Cananéia
Cananéiea byla založena v roce 1531, v současnosti tu žije asi 10 000 obyvatel. Navštívit můžete místní muzeum, asi 1 km od města je překrásná vyhlídka na ostrov i město – Morro de Sao Joao.
Za zmínku stojí tyto pláže: Ilha Comprida, Prainha, Ipanema, Ilha do Cardoso.
Vnitrozemí státu
Iporanga
Malé městečko v údolí Ribeira se nachází v hornaté krajině kousek od hranic dvou brazilských států Saoj Paulo a Paraná. Město bylo založeno v roce 1576. Je dobrým startovním místem na výletě do národního parku Parque Estadual do Alto do Ribeira, který má rozlohu 360 km2. v parku je asi 280 objevených jeskyní – proto se mu říká hlavní jeskynní město.

Campos do Jordao
Městečko se nachází v pohoří Serra da Mantiqueira severovýchodně od Sao Paulo. Je to populární cíl pro víkendové pobyty v přírodě. Někomu může městečko připomínat alpské město. Leží v nadmořské výšce 1 628 metrů.
Navštívit můžete státní park Horto Florestal, který se nachází asi 14 km východně od Capivari. Jsou v něm pěší stezky nádhernou přírodou, lososí farma. Vydat se můžete na vrchol hory Pico do Itapeva, která je vysoká 2 030 m nad mořem, nebo na vrchol hory Morro do Elefante.

Kousek od městečka se nachází také jeskyně Gruta dos Crioulos, ve kterých se ukrývali při útěku otroci.

Zajímavé odkazy

Odkaz na Campos do Jordao
Odkaz na město Sao Paulo

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz