Dovolená Brazílie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Brazílie - navigace  
zájezdy Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Last minute Brazílie Informace Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Diskuze Brazílie Okružní plavby BrazílieBrazílie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Stát Rio de JaneiroStát Minas GeraisStát Sao PauloStát ParanáStát Santa CatarinaStát Rio Grande do SulStát Goiás-->Stát Mato Grosso a Mato Grosso do SulStát BahiaStát SergipeStát AlagoasStát PernambucoStát ParaíbaStát Rio Grande do NorteStát CearáPiauíStát MaranhaoStát ParáStát ArnapáStát TocantinsStát Roraima a stát RondoniaStát AcreStát AmazonieStát Espírito Santo
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Mato Grosso a Mato Grosso do Sul jsou dva samostatné státy, i když do konce sedmdesátých let to byl pouze jeden stát. Mato Grosso je domovem velké části zbývajících brazilských Indiánů, jejichž zem je ale stále více ohrožována rychlým rozvojem zemědělství a stavbou silnic v této oblasti.
Mato Grosso
Cuiabá
Cuiabá je město plné života. Slouží jako základna pro výlety do okolní přírody. Město rozděluje řeka Rio Cuiabá na starou část - Cuiabá, kde se nachází moderní centrum města, a část Varzea Grande, kde se mimo jiné nachází letiště. Za zhlédnutí stojí Museo do Indio, ve kterém jsou uloženy předměty indiánských kmenů Xavantes, Bororos a Karajas.
Zajímavé je také Museu do Rio Cuiabná na ulici Avenida Beira Rio, které je umístěné ve dvou opravených domech. Obsahuje uměleckou sbírku.
Cuiabá je jakousi bránou do světa dobrodružství. Zlato zde leží doslova na ulici. Město se nachází kousek od přírodní chráněné oblasti Pantanal. Odtud vede silnice do nekonečných hlubin tropického pralesa. V této oblasti můžete potkat mnoho hledačů zlata se svými pánvemi. Zkouší z bahna získat nepatrná zrníčka zlata. Na řece Madeira se hledači snaží na vorech pomocí pumpy odčerpávat ze dna řeky bahno. Poté se snaží složitým a náročným postupem získat několik zlatých zrnek. Jiní přichází proto, aby se tu uživili pěstováním nějaké plodiny nebo živočichů, které se prodávají kvůli masu. Vesnice se tu doslova rozrůstají před očima. Například Rolim de Mora ještě v roce 1979 tvořilo pár chatrčí na nesjízdné pralesní cestě. V současnosti jsou tu obchodní domy, banky, diskotéky, kina, pily, nemocnice, lékárny apod.

Alta Foresta
Alta Floresta se nachází asi 873 km severně od Cuiabá u deštného pralesa. Je to snad nejlepší místo v celé Brazílii pro pozorování různých druhů ptáků a zvířat.

Cáceres
Město Cáceres bylo založeno v roce 1778 a rozkládá se na levé straně řeky Rio Paraguai. Je to malé, relaxující městečko. V září se tu koná velká soutěž v rybolovu.
Mato Grosso do Sul
Campo Grande
Hlavní město státu Mato Grosso do Sul má populaci 655 000 obyvatel. Město bylo založeno v roce 1875 jako vesnička Santo Antonio de Campo Grande. V roce 1914 se tu začala stavět železnice a díky tomu se město rozvinulo. Hlavním městem státu se Campo Grande stalo v roce 1977 díky prezidentu Ernestu Gieselovi.
Navštívit tu můžete Museu Dom Bosco na ulici Rua Barao do Rio Branco. Je tu kolekce asi 10 000 kusů hmyzu, z toho 7 000 motýlů.

Corumbá
Město Corumbá se nachází u hranic s Bolívií. Je hlavním přístavem řece Rio Paraguai. Mějte se na pozoru a pokud možno se do Corumbá radši nevypravujte. Je známo obchody s drogami, zbraněmi apod.
Navštívit tu můžete nejvyšší bod této oblasti - Morro Urucum v nadmořské výšce 1 100 metrů.
Můžete podniknout exkurzi do pevnosti Forte Coimbra, kam se dostanete lodí po řece Rio Paraguai asi za 7 hodin. K návštěvě pevnosti potřebujete povolení z Brigada Mista (ulice Avenida General Rondon 1735 v Corumbá), protože se dodnes příložitostně používá k vojenskému výcviku.

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz