Dovolená Brazílie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Brazílie - navigace  
zájezdy Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Last minute Brazílie Informace Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Diskuze Brazílie Okružní plavby BrazílieBrazílie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Stát Rio de JaneiroStát Minas GeraisStát Sao PauloStát ParanáStát Santa CatarinaStát Rio Grande do SulStát GoiásStát Mato Grosso a Mato Grosso do Sul-->Stát BahiaStát SergipeStát AlagoasStát PernambucoStát ParaíbaStát Rio Grande do NorteStát CearáPiauíStát MaranhaoStát ParáStát ArnapáStát TocantinsStát Roraima a stát RondoniaStát AcreStát AmazonieStát Espírito Santo
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Stát Bahia je oblast, ve které najdete nejvíce historického dědictví Brazílie. Stát se rozděluje na tři regiony: reconcavo, sertao a litoral. Reconcavo je horká a vlhká oblast.


Zátoka Bía de Todos os Santos
Coconat coast Coconat coastOstrov Ilha de Itaparice
Populace tohoto největšího ostrova v zátoce Baía do Todos os Santos je 18 000 obyvatel. Většina „bahíjanů“ tento ostrov miluje. Je tu čistá, osvěžující voda. V létě je tu opravdu mnoho turistů. Ostrov lemují prázdninové domy a vilky.
Itaparica city
V severní části ostrova se rozkládá centrum ostrova – Itaparice a pevnost Sao Lourenco Fort. Pevnost byla postavena dánskými dobyvateli v 17. století.
Navštívit můžete zajímavý kostel Igreja Matriz do Santíssimo sacramento.
Mar Grande je pravděpodobně nejoblíbenější městečko ostrova. Je zaplněné bary, restauracemi a hospůdkami. Pláže najdete jižně odtud: Barra do Gil, Barra do Pote a Coroa. Z nich je překrásný výhled na Salvador.
Pláž Cacha Pregos je o trochu špinavější než ty ostatní, přestože ji místní považují za nejlepší.
Na ostrově jsou kempy a různé druhy ubytovacích zařízení.

Další populární ostrovy v zátoce:
Ilha Bom Jesus dos Passos – můžete tu vidět tradiční rybářské lodě a domky.
Ilha dos Frades - nese název po dvou mniších, kteří tu byli zabiti a snědeni Indiány.
Ilha da Maré – jsou tu klidné pláže Itamoabo a Bacia da Neves. Navštívit můžete kostel Igreja de NS das Neves.

Reconcavo
Pobřeží Dende Pobřeží DendeRegion Reconcavo byl důvod bojů mezi Portugalci, Indiány a africkými přestěhovalci. Je tu nejlepší půda pro pěstování cukrové třtiny a tabáku. Oblast je také známá svými silnými větry, které jsou ideální pro plachtění a pro surfování. V roce 1570 tu fungovalo 18 „engenhos“ – mlýnů, které sloužily ke zpracování cukru. V roce 1584 jich bylo již 40.
Systém plantážnictví na pěstování cukrové třtiny se začal rozvíjet již v 16. století. Tabákové plantážnictví přišlo o něco později. Pěstování tje totiž mnohem náročnější než pěstování cukrové třtiny. Velmi se tu rozvinul také chov dobytka.

Cachoeira
Centrem pěstování brazilského tabáku je městečko Cachoeira, plné krásné koloniální architektury. Město leží na řece Rio Paraguacu, asi 120km od Salvadoru de Bahia. Cachoeira je důležitým centrem Candomblé, což je afro-brazilský kult s prvky indického náboženství a evropské spirituality. Ceremonie se konají v malých domcích v horách, většinou v pátek a v sobotu večer. V Cachoeira je také možné navštívit dvě místní muzea – Museu Hansen Bahia a Museu da Boa Morte. V první najdete informace o brazilské hrdince Ana Nari, která zorganizovala ošetřovatelskou akci v průběhu „paraguayské války“.
V Museu do SPHAN najdete sbírku koloniálního nábytku. Za zmínku stojí modrý kostel NS do Rosário kousek od muzea Hansen Bahia. Na ulici Largo da Ajuda stojí nejstarší kostel města Igreja de NS da Ajuda, který pochází z roku 1595. Naproti kostelu stojí budova muzea Museu da Boa Morte, kde je sbírka fotografií a popis ceremoniálů, které souvisí s kultem Boa Morte.

pobřeží Bahie pobřeží Bahievodopád - Cocoa coast vodopád - Cocoa coastMaragojipe
Městečko Margojipe je důležitým přístavem pro vývoz tabáku. Nachází se asi 24 km jižně od Cahcoeiry. V přístavu rostou mangrovníky.
Můžete tu navštívit továrnu na výrobu doutníků - Suerdieck a Company Cigar Factory, která byla založena v roce 1920.

Praia do Forte
Asi 80 km severně od Salvadoru se nachází oblast Praia do Forte, kde jsou k vidění krásné pláže a ruiny starých hradních pevností. Donedávna byla Praia do Forte rybářskou vesnicí, dnes se zde nachází přírodní rezervace TAMA, jejíž hlavním úkolem je ochrana několika druhů mořských želv. Projekt začal v roce 1982.

pláž na pobřeží Cocoa pláž na pobřeží CocoaPorto Seguro
Porto Seguro je dnes útočištěm pro davy domácích i zahraničních turistů, kteří se sem přijíždí bavit a obdivovat okouzlující pláže. Turistika znamená pro tuto oblast hlavní zdroj příjmů, takže toto malé městečko je doslova nabito k prasknutí hotely a restauracemi. Blízké pláže jsou čisté, chráněné útesy a voda je průzračná, mělká a bezpečná. V Porto Segure se také nachází přírodní rezervace pro ochranu lesů.
Název Porto Seguro znamená v místním jazyce “bezpečný přístav”. Je to právě toto město, které bylo podle některých zdrojů prvním místem, kde se Portugalci vylodili v Brazílii. Bylo to asi v 15. století. Od 70. let se Porto Seguro stalo důležitým ekonomickým centrem a především centrem turismu. K hlavním atrakcím patří přírodní scenérie, příjemně teplá voda a dobré jídlo.
K historickým budovám ve městě patří kostel Nossa Senhora D’Ajuda, který se nachází v jezuitské čtvrti. Za kostelem stojí betonová lavice, kde lidé tráví čas pozorováním západu slunce. Můžete odsud obdivovat také útesy, které jsou pro Porto Seguro charakteristické. Další kostel Nossa Senhora da Penha z roku 1535 také stojí za zhlédnutí. Důležité je náměstí Cabral Square se sochou Pedra Alvareze Cabrala odlitou z bronzu, která představuje střed Porto Seguro. Asi 15 km od města se rozkládá malá přírodní rezervace o rozloze 10 km2, která má za úkol ochraňovat především brazilské stromy.

Trancoso
Asi 12 km od Porto Seguro na jihozápad leží malá, koloniální vesnička Trancoso, která je známá především svými fantastickými plážemi. Je tu několik restaurací a barů umístěných v koloniálních budovách.


Lencois
Lencois leží v zalesněném horském regionu – Chapada Diamantina. Město je půvabné a dá se lehce projít pěšky. Za vidění stojí Francouzský vicekonzulát, béžová budova, kde byly vyjednávány obchody s diamanty, Casa de Afranio Peixoto a kde najdete díla spisovatele Afranio Peixota. Obecní prefektura, Prefeitura Municipal, je zajímavá budova s černobílými fotkami starého Lencois.
Jestli si budete chtít udělat výlet z Lencois do blízkého okolí, určitě zvažte možnost najmout si koně. Vždyť svět je nejhezčí z koňského sedla! A o Parque Nacional da Chapada Diamantina a Cachoeira da Fumaca to platí dvojnásob.
Asi 56 km od Lencois leží roztomilé malé městečko Palmeiras, jehož ulice jsou lemovány barevnými domky.

tržiště na pobřeží tržiště na pobřežíBrazílie Morro de Sao Paulo
Morro de Sao Paulo bylo původně malým rybářským městečkem. Asi před 15 lety ho objevili turisté dychtící po nových a zajímavějších místech, po lepších plážích. V současnosti je zaplněno restauracemi, kavárnami a bary a je cílem několika tisíců turistů ročně, a to především proto, že jsou tu krásné pláže.
Itaparica
Itaparica je nejdelší ostrov ve státě Bahía. Je populárním cílem všech Brazilců o víkendech.

Valenca
Valenca je pouze centrem pro přijíždějící turisty, kteří touží po překrásných plážích v Morro de Sao Paulo. Nejkrásnější pláže jsou v malém městečku asi 16 km od Valenci – Guaibim. Je to oblíbený rezort místních obyvatel.

Některé pláže v okolí:
Primeiro Praia
Segunda Praia – je zde mnoho nočních klubů a barů.
Terceira Praia
Quarta Praia

Ostrov Boipeba
Vesnička Velha Boipeba se rozkládá v severovýchodním cípu ostrova. Pláže při pobřeží se táhnou v délce asi 20 km. Nejznámější je Primeira Praia a Boca da Mata. Další jsou: Tassimirim, Cueira, Moreré, Bainema a Ponta de Castelhanos.


Ilhéus
Ilhéus je město, ve kterém tvořil svoje dílo spisovatel Jorge Amado. Žije tu asi 162 000 obyvatel.
Navštívit můžete kostel z roku 1534 Igreja de Sao Jorge nebo místní regionální muzeum na ulici Rua AL Lemos 126, kde si můžete prohlédnout malby místních malířů a různé zajímavé předměty.
Můžete podniknout procházku na vrchol hory Convento NS da Piedade, tyčící se nad městem. Odměnou vám bude krásný výhled na město a okolí.

Kousek od Ilhéuse naleznete vesničku Olivenca, kam se sjíždějí surfaři z celého světa. Nejoblíbenější jsou pro ně pláže Batuba a Backdoor.

Caraiva
Caraiva je osada bez turistů, bez elektřiny, téměř bez aut. Vesnička leží na březích řeky Rio Caraiva, kterou lemují mangrovníkové lesy.

Zajímavé odkazy

Odkaz na hlavní město státu Salvador da Bahia
Odkaz na oficiální stránky Bahia
Odkaz na pěší turistiku

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz