Dovolená Brazílie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Brazílie - navigace  
zájezdy Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Last minute Brazílie Informace Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Diskuze Brazílie Okružní plavby BrazílieBrazílie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Stát Rio de JaneiroStát Minas GeraisStát Sao PauloStát ParanáStát Santa CatarinaStát Rio Grande do SulStát GoiásStát Mato Grosso a Mato Grosso do SulStát BahiaStát Sergipe-->Stát AlagoasStát PernambucoStát ParaíbaStát Rio Grande do NorteStát CearáPiauíStát MaranhaoStát ParáStát ArnapáStát TocantinsStát Roraima a stát RondoniaStát AcreStát AmazonieStát Espírito Santo
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Alagoas je sice malý, ale překrásný stát na severovýchodě země. Pláže jsou zde kouzelné a vnitrozemím se táhne pás svěží cukrové třtiny.

Maceio
Hlavní město Alagoas je moderní Maceio s historickým jádrem. Žije tu asi 795 000 obyvatel. Leží 176 mil od Aracaju a 160 mil od Recife. Město se může pyšnit pozoruhodně zachovalou koloniální architekturou. Celé čtvrti se zachovaly ve stejné podobě jako za časů kolonizace – bílé zdi a střechy z červených tašek. Každý návštěvník by tu měl navštívit alespoň palác, v němž sídlí vláda a kostel Igreja Bom Jesus dos Martires.
Výstavy zaměřené na regionální historii můžete navštívit v Museu do Instituto Historico. V Museu the Brandao, které je umístěné v koloniální budově na pláži najdete sbírku místních předmětů.
Rozmach turistiky v poslední době se podepsal na rychlém vývoji zdejších pláží. Ty v centru a nejbližším okolí jsou již značně znečištěné. Nejlepší pláže leží více na sever. Bohatý mořský život lze nejlépe pozorovat za odlivu na místních útesech, kam vás doveze jangada – tradiční plachetnice.
Pobřeží Maceio je omýváno vodami Mundaú – laguny přeplněné sururu, což je druh mušle, ze které se připravuje místní specialita. K nejhezčím plážím v této oblasti patří Jatiúca, Jacarecica, Guaxuma a Garça Torta.
Penedo
Město Penedo je ještě téměř nedotčené turismem. Jeho lákadly jsou hlavně barokní kostely a koloniální budovy. Penedo se jen hemží lidmi z okolních vesniček, kteří sem přicházejí, aby prodali své zboží. Nejdůležitější trh se koná v sobotu.
Ze zajímavých kostelů stojí za návštěvu Convento de Sao Francisco e Igreja NS dos Anjos, který je považován za nejlepší kostel ve státě Alagoas. Konstrukce začala v roce 1660 a byla dokončena v roce 1759. Zajímavý je obzvláště rokokový oltář ze zlata.
Igreja da Senhora das Correntesbyl dokončen v roce 1764. Je zdoben krásným azulejos (malované dlaždice) a rokokovým oltářem.
Kostel Igreja NS do Rosário dos Pretos je známý také jako katedrála Penedo. Postavili ho otroci.
Nově opravený kostel Igreja de Sao Goncalo Garcia pochází z konce 18. století. Je v něm umístěno malé muzeum s různými předměty, které kostel zdobily.
Malé muzeum Casa do Penedo obsahuje předměty a fotografie zobrazující bohatou historii Peneda.
Marechal Deodoro
Marechal Deodoro bylo hlavním městem v letech 1823 až 1839. Je to malé, klidné místo.
Můžete tu navštívit několik zajímavých kostelů. Nejzajímavější je Igreja e Convento Sao Francisco ze 17. století a Igreja de NP da Conceicao.
V Igreja e Convento Sao Francisco je umístěné muzeum.
Ve starém vládním paláci guvernéra Manuela Deodora da Fonseca, kde se M. Deodor narodil, je v současnosti jeho muzeum, založené na jeho památku.

Barra do Camarajibe
Idylická rybářská vesnička, kterou najdete asi 33 km severně od Barra de Santo Antonio. Můžete si tu odpočinout v některé z místních restaurací a ochutnat rybu připravenou dle místní receptury. Je tu také nádherná čistá pláž.

Japaratinga
V Japaratinze žije asi 2 500 obyvatel. Při pobřeží se táhne pás korálových útesů, pláže jsou lemovány kokosovými palmami a rybářskými přístřešky. Je romantické se tu procházet za svitu měsíce.


© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz