Dovolená Brazílie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Brazílie - navigace  
zájezdy Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Last minute Brazílie Informace Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Diskuze Brazílie Okružní plavby BrazílieBrazílie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Stát Rio de JaneiroStát Minas GeraisStát Sao PauloStát ParanáStát Santa CatarinaStát Rio Grande do SulStát GoiásStát Mato Grosso a Mato Grosso do SulStát BahiaStát SergipeStát AlagoasStát PernambucoStát ParaíbaStát Rio Grande do NorteStát CearáPiauíStát MaranhaoStát ParáStát Arnapá-->Stát TocantinsStát Roraima a stát RondoniaStát AcreStát AmazonieStát Espírito Santo
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Stát Tocantins byl založen dodatkem k ústavě z roku 1989. (Dříve byl severní částí státu Goias). V tomto státu nejsou žádná větší města, pouze menší městečka a osady. V tomto státě žiješ asi 1,16 miliónů obyvatel. Území státu má rozlohu asi 286 706 km2. Klima je tu vlhké, průměrné teploty se pohybují mezi 25 – 36 °C. Většinu srážek můžete očekávat v měsících od října do dubna.

Palmas
Hlavním městem se stalo Palmas, jehož výstavba začala v roce 1989. Populace města vzrostla rychle z původních 2000 až na 130 000 obyvatel a dodnes se zde aktivně staví. Palmas je nejmladším městem v Brazílii a je známo pod přezdívkou „město příležitostí“. Jinak ale pro turistu mnoho zajímavého nenabízí. Nedaleko odtud v Lejeadu byla postavena obrovská hydroelektrárna – v roce 2001.
Hlavně v období od června do září, když je v řekách málo vody, jsou velkou atrakcí místní pláže pokryté bílým pískem. Nabízí mnoho možností, jak příjemně trávit volný čas. Od kempování na březích řek po sporty jako je rybaření nebo kanoistika.
Řeka Rio Araguaia pramení v pohoří Serra dos Caiapos a po 2600km se vlévá do Rio Tocantins ve státě Pará. V jihozápadní části státu Tocantins se Rio Araguaia rozdvojuje na Velkou a Malou Araguaia. Tyto řeky se později zase slévají a vytváří tak jeden z největších říčních ostrovů na světě. Kolem řeky Rio Araguaia je několik turistických stezek, můžete tu chytat ryby, koupat se nebo jen tak odpočívat.

Ostrov Ilha do Bananal pokrývá asi 20 000km2 a většinu jeho plochy zaujímají lesy. Národní park do Araguaia obývají Indiáni kmene Carajás a Javaés. Žije tu asi 35 000 lidí. Ze zvířat tu můžete vidět tapíra, mravenečníka, jelena, jaguára, pumu, lišky a mnoho druhů ptáků. V řece žijící delvíny, kajmani a říční želvy. Oblast navštivte v období od června do srpna, je tu nejlepší počasí.
Neměli byste vynechat návštěvu v zajímavém informačním centru – Centro Cangucu – BIRC. Získáte tu zajímavé a důležité informace o ekologii v této oblasti, o fauně a flóře, o poškozování krajiny a také o její ochraně. Budova centra je opravdu působivá – má krásnou dřevěnou konstrukci.
Odtud můžete podniknout několikadenní nebo jen jednodenní výlety do tropického pralesa a objevovat jeho fantastické krásy.
Boto Velho je malá indiánská osada kmene Javaé.
Lagoa da Confusao je malé městečko (populace činí asi 3500 obyvatel), které je oblíbeným cílem turistů. Leží u jezera, které má nádherné čisté pláže.
V pohoří Serra do Carmo naleznete malé překrásné údolí v němž jsou úchvatné vodopády – asi 3 km od vesničky Taquarussú.

Jalapao
Jalapao je unikátní území o rozloze 34 000 km2 na východě státu. Tvoří ho zelené planiny, kopce, jeskyně, řeky a vodopády. Jsou tu také až 40-ti metrové písečné duny, přírodní prameny, přírodní jezírka jako stvořená pro osvěžující koupel, zajímavé skalní útvary a velká škála různých druhů fauny i flóry.
Nepotkáte tu téměř žádného člověka, zato živočichy se to tu jen „hemží“. Žijí tu mravenečníci, antilopy a pásovci.
Nejlepší sezóna pro návštěvu této oblasti je obdbí od června do září. Je doporučován zkušený průvodce a automobil s náhonem na všechny čtyři kola. K výletu si rezervujte několik dní, abyste měli dostatek času k prozkoumání této „divočiny“.


Navidade
Navidade je okoulující městečko uprostřed zeleného údolí, které je součástí pohoří Serra Geral. Natividade je nejstarší město tohoto státu, bylo založeno v roce 1734. Ve 20. letech 17. století tuto oblast také zasáhla „zlatá horečka“, přišlo sem mnoho zlatokopů, snících o nalezení velkého množství zlata.
Uličky tohoto městečka připomínají staré zašlé časy. Můžete tu vidět domy z 18. a 19. století. Za zmínku stojí kamenná budova kostela Rosário dos Pretos. Postavili ji otroci v roce 1828.

Na ulici Praca Leopoldo de Bulhoes stojí budova muzea Museu Municipal, kde bývalo v minulosti vězení. Asi jeden kilometr pod ulicí u této budovy byl vybudován tunel vedoucí až k malým vodopádům s malým přírodním jezírkem – Pocoes. Od vodopádů pocoes vede pěší stezka pohořím Serra Geral až k starému opevnění Sao Luiz.

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz