Dovolená Brazílie


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Brazílie - navigace  
zájezdy Brazílie Hotely a ubytování Brazílie
Last minute Brazílie Informace Brazílie
Víza Brazílie Fotogalerie Brazílie
Mapy a průvodce Brazílie Recenze hotelů Brazílie
Diskuze Brazílie Okružní plavby BrazílieBrazílie

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality --> Pobytově zajímavé

Stát Rio de JaneiroStát Minas GeraisStát Sao PauloStát ParanáStát Santa CatarinaStát Rio Grande do SulStát GoiásStát Mato Grosso a Mato Grosso do SulStát BahiaStát SergipeStát AlagoasStát PernambucoStát ParaíbaStát Rio Grande do NorteStát CearáPiauíStát MaranhaoStát ParáStát ArnapáStát Tocantins-->Stát Roraima a stát RondoniaStát AcreStát AmazonieStát Espírito Santo
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Stát Roraima
Roraima je brazilským státem s největší indiánskou populací v zemi. Díky přírodnímu bohatství (zlato, diamanty, bauxit) byla vždy ohněm sváru mezi přistěhovalými a původními obyvateli. Rozvinula se zde také mezinárodní doprava – hlavní město Boa Vista má jedno z nejrušnějších letišť na světě. Národnostní rozpory se tu zklidnily, neboť byl přijat zákon, který stanoví, že nejméně 42% rozlohy státu bude sloužit jako rezervace Indiánů (kteří tvoří asi 10% místní populace).

Boa Vista
Hlavním městem státu je Boa Vista, která leží na západním břehu řeky Branco, 220km od hranic s Venezuelou. Boa Vista je hlavní město, které je nejvíce vzdáleno (4275km) od federální vlády, sídlící v Brasílii. Boa Vista obchoduje především s Manausem, což je také jediné město, se kterým je propojena silniční cestou. S ostatními brazilskými regiony je spojení letecky.
Boa Vista je město postavené podle plánu z roku 1960 ve tvaru vějíře. Hlavní silnice se setkávají na náměstí Praca do Centro Civico. Je zde příjemné klima a hodně zeleně, největší atrakcí jsou pláže na březích řeky Branco. Asi 1,5km severozápadně od centra leží příjemný park Parque Anauá se zahradami, museem a amfiteátrem, kde se pořádají koncerty. Populace Boa Vista je však malá – město leží v centrální části, daleko od největších brazilských sídel.

Rezervace Xixuaú-Xipariná
Rezervace zabírá 1 720 km2 na západní strně řeky Rio Jauaperí v jižní části státu roraima. Můžete tam dojet lodí z Manaus. Park spravuje brazilská asociace – Associacao Amazonie, která ochraňuje přírodu po celé Brazílii a věnuje se také vzdělávání obyvatel co se týče ochraňování přírody.
V tomto parku je téměř nedotčená překrásná příroda – deštný prales. Žije zde tisíce druhů živočichů a roste tu mnoho druhů rostlin.

Hora Roraima
Hora Roraima se tyčí na rozhraní tří států – Brazílie, Venezuely a Guyany. Je jedna z nejvyšších hor celé této oblasti. Hora Roraima je nejvyšší horou Brazílie – je vysoká 2 810 metrů nad mořem. Výstup na vrchol může podniknout kdokoli, kdo je alespoň trochu v kondici. Pěší stezka vedoucí až na horu není totiž technicky příliš obtížná. Po cestě se můžete zastavit u překrásných vodopádů.

Stát Rondonia
Stát Rondonia se stal samostatným až v roce 1982. Název nese po známé vojáku Marechal Candido Rondonovi. Kolem roku 1920 tady instaloval telegrafní linku, která tuto oblast spojovala se zbytkem Brazílie. V roce 1970 činila populace tohoto státu asi 110 000 obyvatel, v roce 1991 to bylo již 1,13 miliónů obyvatel.
Největší potenciál má v turistice, stejně jako ostatní amazonské regiony. Její pralesy, řeky, vodopády a výborná kuchyně jsou neodolatelné. Řeka Madeira je se svými 1700km největším pravým přítokem Amazonky a po ní se můžete dostat až do samého středu Amazonského pralesa.
Další zajímavostí regionu je železnice Madeira-Mamoré, jejíž stavba byla dokončena v roce 1912 a byla spojena s tragickými následky – mnoho nemocných a mrtvých. Železnice musela být v průběhu let několikrát uzavřena a provoz byl definitivně přerušen v roce 1972. Pouze 7 km trati je používáno pro turistické účely.

Porto Velho
Hlavním městem Rondonie je Porto Velho, ležící 546 mil od Manausu. Dostat se sem lze za dva dny autobusem nebo za 4 - 7 dní lodí. Za vidění zde stojí železniční museum Museo Ferroviário, které připomíná bezmocnou snahu člověka podrobit si amazonskou přírodu.

Guajará-Mirim
Guajará-Mirim se nachází na bolívijských hranicích. Je to zajímavé místo, kam turisté rádi míří.
Navštívit tu můžete historické muzeum, které je umístěno v budově vlakové stanice na ulici Avenida 15 de Novembro. Jsou tu dva vlakové parky se starými lokomotivami. V muzeu najdete také informace o fauně a flóře této oblasti.

Pevnost Príncipe da Beira najdete asi 210 km od Guajará-Mirim. Postavili ji Portugalce v letech 1776 – 1783 na ochranu před Španěli. Pevnost má 10 metrů vysoké ochrané zdi a čtyři rohové ochranné věže. V každé věži bylo 14 děl. V současnosti je tu pouze jedno dělo.
Ochranné zdi jsou dlouhé téměř 1 km. Pevnost tvořilo vězení, kaple, ubytovna a část pro velitele a důstojníky. Z pevnosti vede podzemní tunel až k řece. V roce 1889 byla pevnost dobyta a poničena. Je tu malá vesnička Vila Príncipe da Beira.


Zajímavé odkazy

Odkaz na přírodní zajímavosti státu Rondonia
Odkaz na stránky o státu Rondonia - ve špj

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz