Dovolená Chile


  Chile - navigace  
zájezdy Chile Hotely a ubytování Chile
Last minute Chile Informace Chile
Víza Chile Fotogalerie Chile
Mapy a průvodce Chile Recenze hotelů Chile
Diskuze Chile  Chile

 --> Chcete do země jet? --> Co je potřeba zajistit a vědět před cestou?


Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Vízum: NE (po dobu 90 dnů pobytu)

Občané ČR, kteří cestují do Chile, musí mít cestovní pas, jehož platnost se doporučuje na minimálně 90 dnů od předpokládaného data vstupu na území republiky.

Dohoda z roku 1996 opravňuje občany ČR k pobytu na chilském území po dobu maximálně 90 dnů za účelem turistiky. Při pobytu delším než 90 dnů je držitel cestovního pasu ČR povinen obstarat si příslušné vízum ještě před odjezdem z ČR (vyřizuje zastupitelský úřad Chilské republiky v Praze - Velvyslanectví Chilské republiky, U Vorlíků 4/623, 160 00 Praha 6 - Bubeneč, v blízkosti stadionu AC Sparta Praha, telefon: 224315064-224313176-220571656, fax: 224316069, e-mail: echilecz@mbox.vol.cz).

Pokud cestujete již z ČR se záměrem v Chile pracovat nebo dlouhodobě studovat, je nutné si příslušné pracovní/studijní vízum zajistit již na zastupitelském úřadě Chilské republiky v Praze.
V případě, že se změní účel Vašeho pobytu v Chile, musíte si zajistit příslušné vízum. Informace lze získat na cizineckém odboru Ministerstva vnitra Chilské republiky v hlavním městě (Ministerio del Interior, Departamento de Extranjería, ulice Bandera 1350, Santiago - Centro, telefon: 6744000). V hlavních městech chilských regionů pak existují rovněž krajské pobočky cizineckého odboru.
V případě, že vstupujete na chilské území jako turista bez víza a potřebujete si z nějakých důvodů prodloužit pobyt nad 90 dní, lze vycestovat z Chile např. do sousední Argentiny, poté se vrátit a „načít“ další bezvízový pobyt do 90 dnů.

Registrační imigrační karta se vyplňuje před přistáním, cestujete-li letadlem, nebo na pozemních hraničních přechodech, kde ji obdržíte od imigračních úředníků. Imigrační služba vyžaduje obvykle bezvadný stav cestovních dokladů: upozorňujeme zejména na časté problémy, které u starších cestovních dokladů ČR vznikají v souvislosti se stavem bezpečnostní fólie překrývající fotografii na datové stránce pasu.
První část karty je imigračními úřady odebrána při vstupu a druhou část (kopii) je návštěvník povinen odevzdat při opuštění chilského území. Doporučuje se kopii této karty pečlivě uschovat, vystavení duplikátu při odjezdu ze země je sice možné, avšak přináší s sebou řadu administrativních průtahů, včetně složitého ověřování skutečného data Vašeho vstupu na chilské území. Vrácení kopie imigrační karty je vyžadováno i v případě pouze krátkého a dočasného opuštení chilského území.

Cizinec při vstupu na území Chile povinně vyplňuje rovněž formulář chilské Zemědělské a veterinární služby (SAG), v němž deklaruje, že do země nedováží žádné rostliny, čerstvé ovoce a zeleninu, maso a masné výrobky a další potraviny. Restrikce na dovoz potravin nedoporučujeme podceňovat - při překročení zákazu dovozu zakázaných potravin a výrobků se cizinec vystavuje nebezpečí sankcí dle platných zákonů, včetně odepření vstupu do země.

Přihlašovací povinnost neexistuje.

Velvyslanectví Chilské republiky
U Vorlíků 4/623
160 00 Praha 6 - Bubeneč

tel: 224 315 064, 224 313 176
fax: 224 316 069

e-mail: echilecz@mbox.vol.cz

Provozní hodiny úřadu:
9.00 - 17.00

Provozní hodiny konzulárního oddělení:
09.00 - 13.00


Potřebujete vízum?

Víza do této země naše kancelář nevyřizuje, nebo nejsou pro občany ČR potřeba.
Průvodci a mapy


Chile...
Chile
215 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz