Dovolená Dominikánská republika


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Dominikánská republika - navigace  
zájezdy Dominikánská republika Hotely a ubytování Dominikánská republika
Last minute Dominikánská republika Informace Dominikánská republika
Víza Dominikánská republika Fotogalerie Dominikánská republika
Mapy a průvodce Dominikánská republika Recenze hotelů Dominikánská republika
Diskuze Dominikánská republika Okružní plavby Dominikánská republikaDominikánská republika

 --> Chcete do země jet? --> Praktické informace

Česká ambasádaNemocnice, první pomoc, pojištěníKde tam a jak vyměním peníze?Jak volat? (mobil, telefonní budky, telef.karty)Internetové kavárnyMístní dopravaKde se najíst a napít?-->Ostatní místní službyNákupy, obchody, tržištěOsobní bezpečnostElektrické zásuvky, spotřebičeSpropitnéPolicieSpolečenská etiketa
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Pošta
V každém městě Dominikánské republiky je alespoň jedna pošta, ale listovní služby obecně jsou tak špatné, že je lepší se jim vyhnout. Úřední hodiny pošt se liší, některé nejsou ani otevřeny každý den. Ceny jsou velmi nízké, poslat dopis z Dominikánské republiky kamkoli do světa stojí méně než 1 USD, ale pravděpodobnost, že tento dopis dosáhne místa určení je jen asi 50%. Ještě horší situace ale nastává když jde o doručení dopisu nebo balíku kamkoli do Dominikánské republiky. Pokud opravdu nutně musíte odeslat nebo obdržet nějakou poštu, spolehněte se raději na mezinárodní přepravní služby, jako UPS, DHL nebo Federal Express. Tyto kurýrní služby naleznete ve větších městech a telefonní čísla a adresy jsou k dispozici v telefonních seznamech jednotlivých oblastí.

Veřejné prádelny
Nalézt v Dominikánské republice veřejnou prádelnu je opravdu tvrdý oříšek. Pokud váš hotel neposkytuje tuto službu, raději se rovnou zeptejte v recepci, kde se nachází nejbližší veřejná prádelna. V některých případech se můžete dohodnout s pokojskou nebo na recepci hotelu, že vám za částku cca 5 USD Vaše oblečení vyperou, vyžehlí a složené vrátí do pokoje.

Veřejné toalety
Veřejné toalety jsou v Dominikánské republice věcí opravdu neznámou. V tropickém klimatu ale nemusíte naštěstí tato místa vyhledávat skoro vůbec. Jestliže opravdu potřebujete navštívit toaletu, zamiřte do nejbližší kavárny, restaurantu nebo zpět do hotelu. Toalety se najdou také v některých luxusních dálkových autobusech, a na autobusových nádražích, málokdy jsou ale pro turistu únosné.

Tisk
V Dominikánské republice jsou mimo lokální deníky a magazíny k dostání i mezinárodní – z deníků International Herald Tribune, Times (londýnské) a USA Today, z magazínů Newsweek, Time a The Economist, nicméně obvykle za ně zaplatíte třikrát více než v zemi jejich původu. Ještě než se vydáte do Karibiku, můžete si objednat některý z velkých magazínů. Carribean Travel & Life je dvouměsíčník, týkající se veškerých činností, souvisejících s turismem v oblasti Karibiku, Carribean World je podobný čtvrtletník, specializující se především na ekonomiku a trh, Carribean Week je velmi kvalitní čtrnáctidenník týkající se turismu, politiky, módy, ekonomie a trendů v oblasti Karibiku.
Největším národním deníkem je El Listín Diario, nejčtenějšími jsou i Hoy, Ultima Hora, El Siglo a El Nacional. Lokální deníky vycházejí pouze ve španělštině.

Rozhlas a televize
V Dominikánské republice funguje asi 150 rozhlasových stanic, převážně zaměřených na merengue, bachatu a baseball. Televizních stanic je kolem 20ti a jsou všechny komerční, v soukromém vlastnictví. Ve většině hotelů jsou TV přijímače připojeny ke kabelové televizi. V dominikánských domácnostech naleznete mnohdy satelitní přijímače, vzhledem k blízkosti USA většinou vysílající americké kanály. Místní stanice dávají především baseballové přenosy, americké filmy a sitcomy.Průvodci a mapy


Dominikánská...
Dominikánská republika
149 Kč
Dominikánská...
Dominikánská republika
20 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz