Dovolená Dominikánská republika


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Dominikánská republika - navigace  
zájezdy Dominikánská republika Hotely a ubytování Dominikánská republika
Last minute Dominikánská republika Informace Dominikánská republika
Víza Dominikánská republika Fotogalerie Dominikánská republika
Mapy a průvodce Dominikánská republika Recenze hotelů Dominikánská republika
Diskuze Dominikánská republika Okružní plavby Dominikánská republikaDominikánská republika

 --> Chcete do země jet? --> Praktické informace --> Nákupy, obchody, tržiště

-->Obchodní domy, obchody a nákupyTržištěCo je dobré před nákupem vědět
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Dominikánská republika - Typické dominikánské obrazy Nákupy, obzvlášť suvenýrů, mohou být v Dominikánské republice docela zábavnou záležitostí. Jedním z velmi oblíbených suvenýrů jsou keramické panenky Limé, které se vyrábějí z červené hlíny. Panenky představují výjevy z běžného života, některé drží v rukách košíky či hrnce, některé melou kávu, jiné pletou kytice. Panenky mají většinou kreolský kroj. První panenku vytvořila v roce 1981 dominikánská hrnčířka Liliana Mera. Mezi další oblíbené keramické výrobky patří džbánky, vázy, talíře a různé nádoby. Většina z nich je ručně malovaná. Velmi oblíbená je také hudební keramická skříňka, která má tvar typického místního domu. Tyto skříňky hrají oblíbenou merengue. Tyto domečky se vyrábějí v mnoha stylech a podobách a můžete si z nich lehce udělat sbírku.
Velmi zajímavým suvenýrem, který však někdy stírá hranici mezi uměním a kýčem jsou obrazy. Většina těchto obrazů je malováná takřka strojově. Šanci zakoupit opravdu kvalitní obraz proslavených haitských nebo dominikánských umělců máte v některé galerii v hlavním městě nebo v umělecké vesnici Altos de Chavón u La Romany.
Také výrobky z kůže dosahují v DR vysoké kvality. Dají se koupit především ve velkých nákupních centrech. Zdejší oděvní průmysl těží z úspěchů slavného místního návrháře Oscara de la Renta.

Další velkou výzvou jsou šperky. Jantar, těžený na ostrově, je bezesporu tím nejlepším ve světě a kvalita z něj vyrobených šperků se pohybuje od naprostého braku k dokonalosti. Jantar je vlastně zkamenělou pryskyřicí stromu starého miliony let. Vyskytuje se často ve fantastických barvách a mnohdy jsou v něm patrné zbytky hmyzu, žab či ještěrek. Nejlepším místem na nákup jantaru je Staré město v Santo Domingu. Zde jsou desítky obchodů prodávajících tento skvost a také larimar. Larimar je polodrahokam, který po vyleštění vypadá jako světle modrý mramor. Místní zlatníci tento kámen umě spojují se zlatem a stříbrem a vytvářejí nádherné náušnice, prsteny, náhrdelníky nebo náramky. Tento polodrahokam se těží pouze na jednom místě na ostrově, v jihozápadní části. Klenotníci nepracují jen s těmito kameny, oblíbené jsou také výrobky z perleti, lastur nebo korálů. Další možností jak získat kvalitní suvenýr je nákup originálních mincí, které pocházejí ze španělské lodi Conception, která se s pokladem na palubě potopila roku 1664. Tyto mince jsou kombinovány se zlatem a stříbrem a prodávají se jako šperky – náhrdelníky nebo brože. Nejlepším místem na nákup těchto mincí je Joyeria Michelle s obchody v Torre Alessandra v Abraham Lincoln, Tel. 542-6509, Hotel Jaragua. Majitelka těchto obchodů je největší specialistkou na diamanty v zemi.
Dalšími suvenýry, typickými pro Dominikánskou republiku jsou rum, káva, hudební nosiče, potraviny a doutníky. Všechny tyto suvenýry bez problémů zakoupíte ve velkých supermarketech.

  Pravou pýchou Dominikánců je silně aromatická káva, kterou pijí s cukrem a mlékem. Cafe Santo Domingo nebo Cafe Santiago můžete zakoupit ve speciálních dárkových baleních. Téměř všude zakoupíte kvalitní rum. V DR existuje 36 druhů tohoto jemného zlatavého moku. Je zde 6 lihovarů, které produkující tisíce litrů denně. Nejlepší druhy místních rumů chutnají jako jemný koňak. Jsou to Brugal (Siglo de Oro), Barceló (Imperial) a Bermúdez (Aniversario). Brugal vyrábí také skvělé rumové koláče.
Obchody s hudbou naleznete také téměř všude. Jako vzpomínku si můžete přivést kazety nebo CD se salzou, mereque nebo bachatou.
Jestliže si budete chtít připomenout chuť DR, zkuste si koupit některou z místních lahůdek, jako jsou konzervované tropické džusy, marmelády a džemy nebo cukroví zvané dulce.
Milovníci doutníků vědí, že Dominikánská republika nahradila Kubu v produkci doutníků. Castrův režim nevyhovoval zámožným majitelům továren na doutníky, proto většina z nich přesunula výrobu do Dominikánské republiky. Zdejší půda je totiž prý ideální pro pěstování tabáku. Tabák je nejstarší plodinou pěstovanou na ostrově. Pěstovali ho již Aravaci a Taíni, když na ostrov připlul K. Kolumbus. Nejvíce se doutníky vyváží do USA, ale také do Evropy. Mezi nejslavnější a nejkvalitnější značky doutníků patří Aurora, Habanera a Cerdan. Doutníky si můžete zakoupit buď v krabici v supermarketu nebo jednotlivě v malých obchůdcích. Nejlepší místa na nákup kvalitních doutníků jsou Club del Cigarro v komplexu Altos de Chavon, prodejny v hotelu V Centenario v Santo Domingu, v letovisku Bávaro Beach na Costa del Coco.

Průvodci a mapy


Dominikánská...
Dominikánská republika
20 Kč
Dominikánská...
Dominikánská republika
149 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz