Dovolená Dominikánská republika


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Dominikánská republika - navigace  
zájezdy Dominikánská republika Hotely a ubytování Dominikánská republika
Last minute Dominikánská republika Informace Dominikánská republika
Víza Dominikánská republika Fotogalerie Dominikánská republika
Mapy a průvodce Dominikánská republika Recenze hotelů Dominikánská republika
Diskuze Dominikánská republika Okružní plavby Dominikánská republikaDominikánská republika

 --> Chcete do země jet? --> Praktické informace

Česká ambasádaNemocnice, první pomoc, pojištěníKde tam a jak vyměním peníze?Jak volat? (mobil, telefonní budky, telef.karty)Internetové kavárnyMístní dopravaKde se najíst a napít?Ostatní místní službyNákupy, obchody, tržiště-->Osobní bezpečnostElektrické zásuvky, spotřebičeSpropitnéPolicieSpolečenská etiketa
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

V Dominikánské Republice není třeba očekávat přílišné potíže. Desetitisíce turistů prožily svůj pobyt zde v naprostém klidu a bez problémů, je však třeba mít na paměti, že toulky po perifériích měst a také hurikány mohou nebezpečně ohrozit váš život. Krádeže jsou, obzvlášť v chudých městech, na denním pořádku.
Nejlepší ochranou proti nebezpečí je informovanost a přiměřená opatrnost. Možnost, že se stanete obětí zločinu můžete zredukovat, pokud budete dodržovat následující doporučení:
1. Pokud víte, že je nebudete potřebovat, ponechejte své peníze, doklady, víza, letenky, apod. v podepsané a zalepené obálce v hotelovém sejfu. Skoro každý hotel nabízí hostům možnost úschovy cenností v trezoru; obálku si ale často musíte obstarat sami. Udělejte si vždy kopie Vašich dokladů.
2. Další cennosti, které nutně nepotřebujete, nechejte zamčené v hotelovém pokoji v kufru. Je to většinou bezpečnější, než kdybyste je nosili s sebou.
3. Noste peněženku zavěšenou na krku a pod oblečením. V hotovosti sebou noste jen malé částky, stačí kolem 20 USD (cca 300 DOP), v kapse nebo jinak prázdné peněžence nebo batohu, který budete moci postrádat, pokud by došlo ke krádeži.
4. Uvědomujte si, že jakýkoli batoh může být ukraden nebo zničen. Obvykle spolupracují dva zloději, jeden přeřízne popruh a druhý s batohem utíká. Na letištích nebo autobusových nádražích držte batoh pevně před sebou, obzvlášť jestli hovoříte s úředníkem.
5. Netoulejte se opuštěnými ulicemi nebo místy vzdálenými od městského centra, především v noci.
6. Nenechávejte žádné cennosti v autě, pokud nestojí na hlídaném parkovišti.
7. V žádném případě nenoste na pláže drahé hodinky, kamery nebo šperky. Škodí jim písek a mořská voda a mohou vám být lehce ukradeny.
8. Pokud budete přepadeni, snažte se chovat klidně a nedejte se vyprovokovat. Pokud ucítíte, že to nejde jinak, odevzdejte raději zlodějům všechny své cennosti, život je mnohem důležitější. Jak již bylo ale několikrát řečeno, nejlepší prevencí je nedávat okázale najevo své bohatství a nevystavovat se zbytečnému nebezpečí chozením od neznámých míst a s neznámými lidmi.
9. Dávejte si také dobrý pozor, pokud se chystáte mít něco dočinění s drogami. Zákon zakazuje konzumaci, prodej a držení drog.
10. Apelujeme také na ženy, které se rády opalují nahoře bez. Na mnoha evropských plážích to možná nevzbuzuje žádné pohoršení, ale zde tímto jen urážíte vkus a cit Dominikánců. Buďte prosím ohleduplní a respektujte odlišné tradice a mravností zvyklosti.
11. Snažte se také chránit přírodu a nekupovat jakékoliv výrobky – šperky a ozdobné předměty z korálů, mušlí, želvoviny nebo krokodýlí kůže. Obchodování s výrobky z ohrožených druhů je zakázáno a celníci takovéto zboží na hranici zabavují. Toto omezení se samozřejmě vztahuje i na živá zvířata a rostliny.
V případě, že byste se přesto stali oběťmi trestného činu, obraťte se na místní policii (viz. 117D - Policie) a ambasádu ČR (viz. 1171 - Česká ambasáda).
Ženy cestující do Dominikánské Republiky se nevystavují velkému nebezpečí ani pokud cestují samy. Musejí ale dodržovat poněkud přísnější pravidla než muži - trochu konzervativnější oblečení a naprosté ignorování mužských poznámek a hvízdání vyřeší většinu možných problémů. Problém je v tom, že v celé Dominikánské Republice oblékají šortky (mimo pláž), minisukně a přiléhavá trička jen prostitutky a tedy takto oblečená žena může očekávat, že se k ní muži budou chovat s menším respektem. Než se z pláže vydáte do města, musíte se převléknout nebo alespoň zakrýt plavky tričkem. Mnohé dominikánské ženy nosí tričko přes plavky i na pláži a dokonce se v něm i koupají. V Dominikánské Republice byste také za žádných okolností neměla chodit bez podprsenky, je to obecně chápáno jako výzva. Pokud přijmete pozvání na večeři od dominikánského muže, buďte si vědoma toho, že podle místního smýšlení toto nemůže skončit pouhým podáním ruky na rozloučenou. Než se tedy vydáte objevovat krásy nočního města po boku rodilého Dominikánce, stanovte pevné hranice, které nehodláte překročit a dejte to muži jasně na srozuměnou. Následování výše jmenovaného bodu č. 5 je samozřejmostí, stejně jako fakt, že by osamělá žena neměla nastupovat do taxíku nebo stopovat.


Zajímavé odkazy

Kontakt na ambasádu
Varování MZV k cestám do vybraných zemí

Průvodci a mapy


Dominikánská...
Dominikánská republika
20 Kč
Dominikánská...
Dominikánská republika
149 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz