Dovolená Dominikánská republika


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky


  Dominikánská republika - navigace  
zájezdy Dominikánská republika Hotely a ubytování Dominikánská republika
Last minute Dominikánská republika Informace Dominikánská republika
Víza Dominikánská republika Fotogalerie Dominikánská republika
Mapy a průvodce Dominikánská republika Recenze hotelů Dominikánská republika
Diskuze Dominikánská republika Okružní plavby Dominikánská republikaDominikánská republika

 --> Chcete do země jet? --> Kde se tam můžu ubytovat?

-->Info o možnostech ubytováníCeny ubytováníHotely
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Punta Cana Punta Cana V Dominikánské republice se nabízí několik druhů ubytování: camping, v penzionech, hotelích nebo letoviscích.

Camping – je nejhorší variantou ubytování v Dominikánské republice. Lidé ubytovaní ve stanech nejsou příliš oblíbeným typem turistů a tak je míst vhodných pro camping opravdu pomálu. Lidé na ostrově se domnívají, že je každý turista bohatý a tak toulání se krajinou se stanem na zádech považují za chování krajně nevhodné. Místa pro camping se nacházejí např. v Parque Nacional Armando Bermúdez nebo Parque Nacional José del Carmen Ramírez, národních parcích, ale stanování zde je součástí prohlídky parku. Některé kempy mají i zdroj vody a toalety – nicméně, většina lidí po pohledu na ně raději zamíří do nejbližšího keře. V mnoha národních parcích se nacházejí jakési kabiny, většinou obydlené krysami, ale poskytující přístřeší v případě deště, zimy a také jakousi ochranu před zvířaty. Turisté většinou uvnitř těchto domků postaví stan a na noc se v něm raději uzavřou, kvůli krysám a hmyzu.

Penziony – jsou naopak docela příjemným způsobem, jak strávit dovolenou na ostrově. Jsou malé a pohodlné a přibývá jich. Většinou jsou vedeny Evropany, toužícími žít v tropech a takto uskutečňujícími své sny. Nacházejí se u pláží a jsou zabydlovány především lidmi, toužícími strávit svou dovolenou v houpací síti, ve stínu, s drinkem při ruce a přitom nedaleko pláže. V penzionu se budete brzy cítit jako doma – při příchodu vás uvítá majitel, prodiskutujete délku svého pobytu, pravděpodobně u večeře a znovu druhý den u snídaně. Takový osobní přístup je vždy příjemný. U majitele penzionu se můžete informovat o zajímavostech v okolí, způsobu dopravy tam či onam nebo třeba o nejbližší dobré kavárně či baru. Lidé, kteří se jednou ubytují v penzionu, se obvykle do toho samého vracejí rok co rok.

Hotely – se v Dominikánské republice dělí do čtyř kategorií, podle ceny a nabídky služeb. Nejlevnější hotely nemívají klimatizaci a také kromě vás na pokoji většinou bydlí i nějaký hmyz; modernější a dražší hotely mají klimatizaci, pokojské a TV a exkluzivní hotely bývají rozděleny na stovka menších pokojů, mají vlastní restaurant a bar a bazén.
Velkým hitem Dominikánské republiky jsou all inclusive hotely, které nabízí svým hostům téměř vše na co si vzpomenou a to s jediným cílem. Poskytnout hostovi, co největší pohodlí a luxus, za který se ovšem musí platit. Dobře si rozvažte, zda právě tento typ ubytování je pro Vás vhodný. Za téměř dokonalý servis musíte většinou zaplatit velkým množstvím lidí, hlučností (zejména u velkých resortů) a často ztrátou klidu. Pro jedince, kteří hledají klid a ticho nejsou tyto hotely příliš vhodné a nebo si musí pečlivě vybírat. Na druhou stranu, pokud se ubytujete v all inclusive, odpadá Vám starost se stravováním a sháněním dalších služeb.

Letoviska– jsou nejvýhodnějším místem k ubytování v celé Dominikánské republice. Za ubytování v nich se platí cestovní kanceláři, která nezřídka poskytuje zajímavé slevy; nacházejí se samozřejmě přímo u mořských pláží, nabízejí vždy několik restaurantů a barů, několik bazénů a sportovišť (taneční sály, potápěčské kursy, golfová hřiště). Dominikánská letoviska jsou nejlevnější v celé latinskoamerické části Karibiku. Ta nejlepší nabízejí i služby masérů, kadeřníků, kosmetiček, provozují sauny a aerobic. Pokud vám nevadí být denně obklopen stovkami dalších turistů, jsou letoviska tou nejlepší volbou.

Průvodci a mapy


Dominikánská...
Dominikánská republika
20 Kč
Dominikánská...
Dominikánská republika
149 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy
Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz