Dovolená Dominikánská republika


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Dominikánská republika - navigace  
zájezdy Dominikánská republika Hotely a ubytování Dominikánská republika
Last minute Dominikánská republika Informace Dominikánská republika
Víza Dominikánská republika Fotogalerie Dominikánská republika
Mapy a průvodce Dominikánská republika Recenze hotelů Dominikánská republika
Diskuze Dominikánská republika Okružní plavby Dominikánská republikaDominikánská republika

 --> Chcete se o zemi něco dozvědět? --> Zeměpisné informace

-->Odkazy na jednotlivé oblastiObecné geografické informacePodnebíPřírodní podmínky
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Jižní a jihovýchodní část ostrova a okolí Santo Domingo
Santo Domingo je hlavní město Dominikánské republiky a leží v jižní části ostrova. V okolí této dvoumilionové metropole se nachází dostatek míst pro ty, kteří chtějí uniknout hluku velkoměsta. Prvním z nich může být Boca Chica, populární víkendový rezort obyvatel hlavního města již od roku 1930, Juan Dulio, kde naleznete nespočet all inclusive rezortů a ještě dále na východ San Pedro de Macorís, ve kterém se rodí nejvíce špičkových hráčů baseballu na světě. Pobřeží až k Pedro de Macorís je hustě osídleno. Pokud se z hlavního města vydáte západním směrem po pobřeží, dojedete do historického města San Cristóbal, rodiště známého diktátora Rafaela Trujilla Moliny a Baní, což je zase rodiště generalissima Máxima Gómeze y Báeze, který vedl boj Kuby o nezávislost na Španělsku. V Baní se cesta začíná odkloňovat směrem do vnitrozemí a vede k San José de Ocoa, městu ležícímu na úpatí kopců, které je typickým příkladem malého prosperujícího dominikánského města.

Jihovýchodní část ostrova, respektive její pobřežní oblasti, se mohou rozdělit do tří částí – La Costa Caribe – Karibské pobřeží, což je oblast rozkládající se od řeky Río Soco k Národnímu parku Este, dále La Costa del Coco, které se táhne od národního parku Este směrem na sever k Punta Gorda, východně od Miches (pozor nezaměnit s Punta Gorda u Národního parku Este) a konečně třetí oblastí je pobřeží Bahía de Samaná, rozkládající se od Punta Gorda a zahrnující i Národní park Los Haitises. Největšími vnitrozemskými městy této oblasti jsou Higuey, El Seibo a Hato Mayor a mezi nejdůležitější turistická centra patří Bayahibe, Punta Cana a Bávaro. Rozdíl mezi životem ve vnitrozemí a na pobřeží je opravdu propastný. Do vnitrozemí jako by se civilizace nedostala – lidé stále ještě vstávají před setměním, chodí pracovat na pole a k dopravě používají koně nebo krávy. Mnoho z nich však začíná jezdit na pobřeží za prací. U Bayahibe a La Romana a podél celého pobřeží Costa del Coco se nachází obrovské množství hotelů all inclusive, které svým hostům nabízejí vše, na co si vzpomenou. La Romana je díky cukrovarnictví jedno z nejbohatších měst země. Zdejší Casa de Campo je stále ještě jedním z nejluxusnějších středisek v oblasti Karibiku. Krajina v okolí je pokrytá nekončícími plážemi s cukrovou třtinou, moře je ale průzračně čisté. V dnešní době se vkus klientů začíná ale poněkud měnit a stále více hostů nechce být svázáno s hotelem, tak jak to většinou bývá, pokud využijete služeb all inclusive. Má to samozřejmě své výhody ale také nevýhody. Lidé se většinou z hotelu nikam nevypraví a uniká jim tak pravá chuť Dominikánské republiky. Proto začíná vznikat i velké množství malých hotelů s domácím prostředím a také hotely s evropským vedením, které se nacházejí především na plážích východně od Miches. První hotely této oblasti a Dominikánské republiky vůbec začaly vznikat v oblasti Punta Cana. Na nejkrásnější pláži v zemi vyrostlo obrovské množství hotelových zařízení, které se naštěstí v dnešní době snaží přizpůsobovat i okolní krajině.
I milovníci přírody si v této části země přijdou na své – naleznete zde dva velké národní parky – Národní park del Este a Národní park Los Haitises. NP del Este je ideálním místem pro pěší turistiku a protože je zde odlišné klima, žijí zde také jiné druhy zvířat a rostlin. NP Los Haitises má velké množství srážek, je známý svými malými ostrůvky, rozmanité fauně i flóře, jeskyněmi pod vodou a mangrovníkovými porosty.

Nejvzdálenější jihozápad republiky je tvořen poloostrovem Barouco, jehož nejvyšším centrem je město Barahona. Tento odlehlý poloostrov je krásným koutem země s rozmanitou flórou a faunou. Ne nadarmo se tu nacházejí tři národní parky – Národní park Sierra de Baoruco, Národní parku Jaragua a Isla Cabritos. Najdete zde vyprahlou zemi s kaktusy, stejně jako borovicové háje a jedny z nejkrásnějších a nejodlehlejších pláží v zemi.
Severní část Dominikánské republiky
Severní část Dominikánské republiky má taktéž co nabídnout. Stejně tak jako jižní část zde najdete mnoho hotelů, krásných pláží, přírodních krás a milých lidí. Avšak mezi jihem a severem je jeden rozdíl. Na obou místech najdete krásné luxusní hotely, ale jih země nenabízí místa jako je Sosúa, Cabarete, Las Terrenas a Las Galeras nebo Santa Bárbara de Samaná, místa kde mohou turisté posedět v restauracích, přecházet z jednoho baru do druhého nebo se jen tak procházet po pláži spolu s místními obyvateli. Sever v sobě spojuje perfektní služby turistům s přirozeným šarmem a pohostinností místních obyvatel. Nedaleko od pobřeží, směrem do vnitrozemí se nachází úrodné údolí Valle del Cibao – jehož centry jsou města La Vega, Santiago, druhé největší město země a Moca. Tato část země není turisty příliš vyhledávaná, má však bohatou historii a krajina je zde překrásná. V okolí Santiaga jsou velká pole s tabákem a jinými plodinami avšak západní stranu města obklopují nedotčené tropické lesy. Severní pobřeží ostrova je opředeno mnoha legendami, zejména pirátskými. Něco pravdy na tom bude, protože Bahía de Samaná je ideální pro potápěče, kteří chtějí objevovat vraky lodí. Piráti si prý totiž oblíbili zejména jeskyně a zátoky poloostrova Samaná. I když ne všechny lodě plující mezi novým a starým světem nebyly zničeny piráty, nic to neubírá na exotičnosti potápění mezi nimi. Na tomto hornatém a zalesněném poloostrově se nachází městečko stejného jména, které je ideální základnou, pokud se chystáte pozorovat velryby. Na poloostrově se nachází i další město Las Terrenas, kde naleznete kilometrovou pláž lemovanou kokosovými palmami, mnoho barů, hospůdek, restaurací i uměleckých galerií. Největšími a nejstaršími turistickými středisky jsou však střediska ležící blízko u sebe: Puerto Plata, Sosúa a Cabarete. Sosúa nabízí ideální podmínky pro potápěče a Cabarete je zase rájem pro windsurfing. Většina turistů, kteří přijíždějí na severní pobřeží, se ubytují v Puerto Plata v některém z mnoha all inclusive rezortů a tím jejich objevování země skončí. Je to ale veliká škoda, protože západní část země je poměrně neobydlená a neprozkoumaná, ideální pro milovníky dobrodružství.

Centrální část Dominikánské republiky
Pokud jste milovníci přírody a krásných přírodních scenérií, nesmíte si nechat ujít návštěvu této části země. Páteří Dominikánské republiky je pohoří Cordillera Central, které se táhne ze severozápadu, od hranic s Haiti, na jihovýchod k San Cristóbal. Právě v této části se nacházejí nejvyšší vrcholky země a také dva velké národní parky – Armando Bermúdes a José del Carmen Ramírez, které jsou ideální pro pěší turistiky. Právě v této části země Vás čeká vrcholný zážitek z dech beroucí krásy karibské horské krajiny. Skaliska s vodopády, husté lesy, řeky a zelenavé kopce jsou tak vzdálené luxusním turistickým střediskům. A také v této časti země žijí lidé – Jarabacoa, Constanza, La Vega, San José de las Matas, Monción nebo Sabaneta jsou některé z obydlených částí. Města na severu nejsou pro turisty ničím zajímavá, avšak místa na východě mají několik zajímavostí. V Jarabacoa naleznete krásné vodopády a zkusit zde můžete rafting, Constanza je příjemné město ležící v údolí a u La Vega můžete navštívit zajímavý průsmyk.Průvodci a mapy


Dominikánská...
Dominikánská republika
149 Kč
Dominikánská...
Dominikánská republika
20 Kč

© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz