Dovolená Fidži


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Fidži - navigace  
zájezdy Fidži Hotely a ubytování Fidži
Last minute Fidži Informace Fidži
Víza Fidži Fotogalerie Fidži
Mapy a průvodce Fidži Recenze hotelů Fidži
Diskuze Fidži  Fidži

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality

Historicky zajímavéPřírodně zajímavéSportovně zajímavéPobytově zajímavéOstrov Viti LevuOstrov Vanua Levu-->Ostrov TaveuniSouostroví MamanucaSouostroví YasawaSouostroví Lomaiviti a OvalauSouostroví KadavuOstrov Rotuma
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Taveuni je třetím největším fidžijským ostrovem. Nachází se 9 km od ostrova Vanua Levu a měří 42 km na délku a 10 km na šířku. Žije zde okolo 12.000 obyvatel převážně etnických Fidžijců, ale i míšenců a cizinců. Ostrov je vulkanického původu. Středem ostrova prochází po délce horský hřbet, jehož součástí jsou dva nejvyšší vrcholky Fidži po prvním nejvyšším - Mt Victoria na Viti Levu. Jedná se o Mt Uluigalau (1.241 m) a Peak Des Voeux (1.195 m).

Horský hřbet způsobuje hojné deště především na jihovýchodě ostrova. Obecně je ostrov díky počasí a dostatku vláhy velmi úrodný, i když pro zemědělské účely se dá využívat převážně pouze půda v pásu kolem pobřeží, protože velkou část vnitrozemí zabírají hory. Velkou část ostrova zarůstá bujný deštný prales. Ostrov bývá označován jako „Ostrov zahrad“ , protože je skutečným rájem exotické flory i fauny. Nádherné orchideje spolu s vzácnými rostlinami deštného pralesa sem lákají stále více turistů. Některé rostlinné druhy rostou pouze zde.

Místní hory jsou také domovem nejvzácnější rostliny – národní květiny Fidži zvané tagimoucia nebo medinilla. Její krvavé květy vznikly podle legendy ze slz malé holčičky, kterou vyhnala její matka z domova. Tato květina roste kromě Taveuni ještě na pouhém jednom místě v horách na Vanua Levu.

Pláže na ostrově nepatří k nejkrásnějším. Rozeklané pobřeží střídají pláže pokryté tmavým pískem sopečného původu. Pláže s bílým pískem najdete pouze poblíž Matei.

Ostrov je ideálním místem pro milovníky přírody, trekingu atd. Ostrov je asi nejlepší lokalitou pro pozorování ptáků, kterých zde žije přes 100 druhů. Na své si zde přijdou i milovníci potápění, protože zdejší korálové útesy jsou velmi hojně osídleny. Zdejší korálové útesy jsou vyhlášené mezi potápěči pro své nádherné barvy, které jsou prý srovnatelné s duhou.Waiyevo
Administrativním centrem ostrova je městečko Waiyevo, kde najdete jedinou banku se směnárnou, nemocnici a další důležitá místa.
Nedaleko městečka prochází ostrovem 180. poledník, na což upozorňuje značka v místech, kudy poledník vede (cca 10 min pěšky z města).


Jezero Tagimoucia
Jezero je ve skutečnosti kráterem sopky v horách Taveuni. Na břehu jezera roste již zmiňovaná národní květina Fidži – vzácná medinilla, která kvete od září do prosince rudými květy s bílým vnitřkem. Okolí jezera je porostlé bujnou vegetací.


Matei
Jedná se o lokalitu nedaleko místního letiště, kterou si vybírá pro svoji dovolenou stále více cizinců, především Američanů. Není náhodou, že právě zde se nachází nejlepší pláž na ostrově – Prince Charles Beach, která je pokryta bílým pískem, což je na ostrově vzácnost. Pláž je ideální pro opalování, plavání a odpočinek.


Bouma Forest Park a Tavoro National Park
Lesní park Bouma nabízí ideální podmínky pro procházky a zdejší vodopády patří k velmi působivým a malebným. Najdete tu hned tři – ten největší má asi 24 metrů a dá se v nich skvěle koupat. Procházka krásnou přírodou patří k velkým zážitkou. O tom, že budete procházet skutečným přírodním rájem, svědčí i skutečnost, že tato místa si vybrali pro natáčení tvůrci pokračování slavného filmu „Modrá laguna“ s názvem „Návrat do Modré laguny“.

Platí se zde vstup cca 6 F$ a na cestu se můžete vydat za nepatrný příplatek i s průvodcem, který vás seznámí nejlépe s místní flórou.


Lavena
Další možnost poznat nádhernou přírodu nabízí pobřežní park Lavena, kde se nacházejí vodopády Wainibau. Cesta vede podél bílé písečné pláže, která postupně tmavne, a cesta stoupá výš, vzdaluje se od pláže a končí u nádherných vodopádů.© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz