Dovolená Fidži


Před cestou
Víza
Očkování a nemoci
Celní předpisy
Co koupit na cestu
Okolní země
Kdy jet
Zajímavé akce
Počasí a podnebí
Turistické lokality
Historické lokality
Přírodní lokality
Sportovní lokality
Pobytová střediska
Na co dát pozor
Nemoci, zvířata
Dopravní předpisy
Společenská etiketa
Jídlo a pití
Osobní bezpečnost
Praktické info
Česká ambasáda
Nemocnice, pojištění
Směnárny a banky
Telefony
Int. kavárny
Místní doprava
Kde jíst a pít
Obchody a tržiště
Elektřina, zásuvky
Spropitné
Policie
Společenská etiketa
Kde se tam můžu ubytovat?
Info o možnostech ubytování
Ceny a ubytování
Hotely
Slovníček výrazů
Zajímavosti
Zeměpis
Oblasti
Geografie
Podnebí
Přírodní podmínky
O lidech
O lidech obecně
Náboženství
Národnosti
Další zajímavosti
Sociální uspořádání
Historie
Historie - Kultura
Historie - Politika
Kuchyně
Všeobecné informace
Co nejíst a nepít
Recepty
Hospodářství
Všeobecné info
Průmysl
Zemědělství
Přírodopis
Podnebí
Zvířata
Rostliny
Přírodní podmínky
  Fidži - navigace  
zájezdy Fidži Hotely a ubytování Fidži
Last minute Fidži Informace Fidži
Víza Fidži Fotogalerie Fidži
Mapy a průvodce Fidži Recenze hotelů Fidži
Diskuze Fidži  Fidži

 --> Chcete do země jet? --> Turistické lokality

Historicky zajímavéPřírodně zajímavéSportovně zajímavéPobytově zajímavéOstrov Viti LevuOstrov Vanua LevuOstrov TaveuniSouostroví Mamanuca-->Souostroví YasawaSouostroví Lomaiviti a OvalauSouostroví KadavuOstrov Rotuma
Vytisknout tuto stránku
Rychlé hledání     v této zemi celý web  

Informace

Tato skupina 20 ostrovů sopečného původu přímo sousedí se souostrovím Mamanuca a táhne se téměř v řadě za sebou jihozápadně od Viti Levu. Vzdálenost, která dělí nejbližší ostrov od hlavního ostrova Viti Levu je 40 km.

Ostrovy jsou vzhledem ke svému původu velmi hornaté s členitým pobřežím. Od Viti Levu souostroví oddělují Blighovy vody (Bligh Water) – připomínka na skutečný příběh slavné vzpoury na lodi Bounty. Právě touto částí Pacifiku se plavil nechvalně proslulý kapitán Bligh poté, co jej vzbouřenci spolu s hrstkou jeho věrných posadili do člunu a poslali vstříc jisté smrti. Kapitán přežil a moře v těchto místech nese jeho jméno.

Souostroví Yasawa patří spolu se souostrovím Mamanuca k turisticky nejoblíbenějším lokalitám na Fidži. Bílé pláže, křišťálové moře, barevný podmořský svět, slunce a málo srážek... Víc už není ani třeba dodávat.

Na celém souostroví žije asi 5.000 obyvatel, kteří mluví zvláštním dialektem. Na větších ostrovech se nacházejí ubytovací zařízení, ale poštu nebo nemocnici byste tu hledali marně.

Na ostrovy se většinou létá, větší resorty mají svoje letadla. Cesty ve člunech nepatří k nejbezpečnějším a platí, že byste si měli nejprve ověřit, zda loď, kterou si chcete najmout, splňuje všechna bezpečnostní pravidla (záchranné vesty, komunikační systém atd.) a je v dobrém stavu.

Yasawské souostroví bývá také častou zastávkou okružních plaveb.Ostrov Kuata
Leží nejblíže Viti Levu a najdete tu zajímavé pozůstatky sopečné činnosti včetně jeskyní atd.


Ostrov Wayesewa
Další ostrov v pomyslné řadě také leží blízko Viti Levu (cca 40 km), což zvyšuje jeho atraktivitu pro cestovní ruch. Najdete zde vesnici Namara, která existuje jako Nová a Stará, protože původní vesnice musela bát opuštěna kvůli nebezpečí skalního sesuvu.


Ostrow Waya
Patří k největším ostrovům tohoto souostroví. Kromě turistických resortů se zde nacházejí čtyři vesnice a dá se sem dojet lodí z přístavu Lautoka.
Povrch ostrova je členitý, pokrytý vysokými kopci. Nádherné pláže a laguny jsou samozřejmostí.


Ostrov Nanuya Levu
Některé ostrovy jsou jako tento ostrov o rozloze 200 ha soukromým majetkem a jsou zcela k dispozici hostům resortů, které zde sídlí. Zde je to Turtle Island Resort.

Pláže i laguny tohoto ostrova prosluly svojí pohádkovou krásou. Právě tady se Brooke Shieldsová nořila do průzračné vody ve slavném filmu „Modrá laguna“. Takže tropický filmový ráj se nachází přímo na tomto malém ostrově souostroví Yasawa.


Ostrov Yasawa
Tento poslední v řadě ostrovů dal jménu celému souostroví. Má zvláštní úzký a dlouhý půdorys a patří k velkým ostrovům v souostroví. Proto tu obyvatelé žijí ve 4 vesnicích a ubytovací množnosti jsou širší. Dostanete se sem letadlem z letiště Nadi, cesta trvá asi 40 minut.© 2004 Sopka.cz | Kopírování obsahu pouze se souhlasem Sopka.cz

Vyhledávání:


Chcete vědět o všem, co se děje na Sopce, první?
email  
heslo  
zapamatovat heslo

Nová registrace
Zapomněl jsem heslo
Chci změnit nastavení
Chci zrušit účet

Odkazy


AZ elektro

Partnerské weby
CK Marco Polo - exotická dovolená snů | pobytové i poznávací zájezdy | zájezdy na míru | dovolená u moře Kvalitní zahradní nábytek www.africke-expedice.cz www.calabria.cz