Omán


Informace

Vízum: ANO

Občané ČR, kteří cestují do Ománu, musí mít platný cestovní pas. Víza uděluje Velvyslanectví Ománu ve Vídni.

Žádost musí obsahovat :
- platný cestovní pas (min. 2 měsíce po skončení platnosti víza);
- 3 fotografie
- vyplněné formuláře žádosti o vízum
- písemné potvrzení zaměstnavatele o zaměstnání a výši příjmu (ve trojím anglickém vyhotovení)
- telex od sponzora (tj. místní organizace nebo občana, který dává za návštěvníka finanční záruku na dobu pobytu v zemi)

Ceny za víza: obchodní vízum 7,- RO (18,- USD), turistické vízum 5,- RO (13,- USD).

Individuální turistická víza do Ománu pro 1 vstup na 30 dnů jsou vydávána do 10 dnů od podání žádosti. Víza prostřednictvím ománského spozora jsou udělována při příletu na letišti a jsou platná 90 dnů. V případě turistických zájezdů s CK zařizuje veškeré formality spojené se vstupem do země ománská kooperující CK a krátkodobá turistická víza na dva týdny jsou účastníkům udělována při příjezdu na hraničních přechodech (Hatta, Jebel Hafeet apod.) s emirátem Dubai.

Občané ČR, kteří mají povolení k trvalému pobytu v zemích GCC (Gulf Cooperation Council, tj. Rada pro spolupráci zemí Zálivu), mohou navštívit Omán bez místního sponzora.

Od roku 2001 je možné pro cesty za obchodním účelem bez ománského sponzora žádat o krátkodobá tzv. business víza s platností na 15 dnů. Tato víza jsou udělována na ZÚ Ománu ve Vídni nebo při příletu na Seeb International Airport v Muscatu za poplatek 20,- RO (ekviv. 65,- USD). Bezvízový styk má Omán pouze se zeměmi GCC.

Nově byl zaveden bezvízový vstup pro turisty přijíždějící do Ománu lodí k nákupům a k prohlídce přístavu a města. Návštěvníci s platným vstupním vízem, kteří přicestovali do Ománu lodí, mohou nyní zvolit při odjezdu jiný druh dopravního prostředku a jiný hraniční přechod.

Při příjezdu do Ománu se vyplňuje formulář "vstupní karta" obsahující běžná osobní data uvedená v cestovním pasu a odevzdává se pasové kontrole. Při výjezdu se vyplňuje tzv.”výstupní karta”.
Přihlašovací povinnost není v Ománu zavedena.

POPLATEK


Důležité adresy

Velvyslanectví Sultanátu Omán - Vídeň (Ambasáda)
Adresa: Währinger Strasse 2-4/24 , Vídeň - Vienna , A-1090 Kontakt: Tel.: 00431-310 86 43, 310 86 44, 310 86 84 Fax: 00431-310 72 68 embassy.oman@chello.at


Potřebujete vízum?

Víza do této země naše kancelář nevyřizuje, nebo nejsou pro občany ČR potřeba.