Omán


Informace

Země se nachází v oblasti dvou klimatických pásem – na severu země a ve vnitrozemí panuje středozemní podnebí, jižní část Ománu se nachází v tropickém pásmu (teploty se zde v létě pohybují mezi 38 až 50 °C). Pokud jde o zimní období, pohybují se teploty v rozmezí od 18 do 25 °C. Pro zemi je charakteristická celoročně vysoká vlhkost vzduchu a vysoká intenzita slunečního záření.

S ohledem na počasí běžné v regionu je nejlepší Omán navštívit v období mezi listopadem a únorem – tehdy jsou klimatické podmínky nejpříjemnější. Pokud jde o zbytek roku – období od konce dubna do začátku října – vlhkost v pobřežních oblastech a teploty zde dosahují opravdu vysokých hodnot (více než 40 °C) a nelze proto doporučit v těchto měsících do země cestovat.
V období od června do září mluvíme o období monzunů, které je charakterizováno četnými dešti. V souvislosti s tím je v říjnu velmi příjemné navštívit město Salalah a vůbec celou oblast Dhofar, jejímž je centrem, neboť příroda je po deštích svěží a plná zeleně.


predpoved pocasi, předpověď počasí