Filipíny


Informace

Tanec
Tanec je zde velice oblíbený a nenajdete tu nikoho, kdo by ho neměl rád. Lidé z horských oblastí jako jsou například Kordillery začínají tradiční tanec napodobováním letu ptáka. Podél pobřeží lidé používají v tanci určité pohyby, které znázorňují moře. Pozdější vliv Číny, Indonésie, Španělska a Ameriky zanechal v tanci určité rysy své kultury-např. tanec bojovníka.
Národní folklórní tanec se nazývá „tinikling“. Tancují ho dva chlapci a dvě děvčata a skáčí přes bambusové hole, které jsou zavěšené nad zemí. Při tanci se všichni drží nebo tleskají do rytmu hudby. Někteří lidé říkají, že tento tanec byl inspirován poletováním ptáků mezi stébly trávy. Ostatní tvrdí, že v období nadvlády Španělska to byl trest pro otroky, aby byli poslušní.

Jeden z nejznámějších tanečních seskupení se jmenuje Bayanihan Dance Company, který byl poprvé představen světu v roce 1958 v Bruselu.

V baletu můžete vidět směs moderního tance s nádechem starobylých tanečních motivů. A nemyslete si, že na Filipínách nevyrostla baletka hodna světového uznání. Na Filipínách se narodila prvotřídní baletka Maniya Barredo, které vystupuje v baletu v Atlantě. Další známá baletka je Lisa Macuja, která tančila v Rusku v Kirov Ballet.