Filipíny


Informace

Na Filipínách se vyskytuje mnoho živočichů, které najdete i v jiných tropických zemích, ale také je tu řada endemických druhů. Do ptačí říše patří páv, orel mořský a mnoho dalších. Také se zde vyskytuje veliké množství hadů. Dříve tu bylo hodně delfínů, dnes už se jich nevyskytuje tolik, ale ještě stále se pořádají výpravy na pozorování delfínů. Při těchto projížďkách můžete také spatřit velryby nebo žraloka velrybího.
Ve vodní říši je k vidění spousta krásných ryb a vodních živočichů, jako např. vodní hadi a medúzy, na ty si raději dávejte pozor, abyste na ně třeba nešlápli. Jsou zde obrovští sumci, vodní hadi,pijavice, mořské ropuchy, skokani volští, leopardí žáby, zlatí plži, létající ještěrka a veliké množství rybek. Na souši pak zase objevíte např., bizony, divoké kočky, drobnou havěť a hlavně si dávejte pozor na hady, kterých se tu vyskytuje opravdu mnoho. Dále jsou tu štěnice, vši, pijavice a moskyti.


Zajímavosti:
- Největší filipínské zvíře, žijící ve volné přírodě se nazývá „tamaraw“. Je to druh buvola, žijícího jen na Filipínách na Mindonoru
-Největší ryba na světě – velrybí žralok, žije právě zde. Filipínci mu říkají „butanding“.
-Nejkratší a nejsvětlejší sladkovodní ryba Pandaka Pygmaea žije právě zde v jezerech na -Luzonu. Sameček měří cca 8.7 mm a váží zhruba 4-5mg.
-Z osmi známých druhů želv se jich sedm nachází zde
-Z osmi známých druhů velkých mlžů se jich sedm nachází zde

Zvířata
Domácí mazlíčky má mnoho Filipínců, ale ve městech a obzvláště v přístavech je spousta zatoulaných psů a koček. Počet zatoulaných psů je regulován veterináři, kvůli přenosu vztekliny.

Skoro každý muž chová doma kohouta na kohoutí zápasy, které jsou jakýmsi zpestřením jejich života.


Nebezpečná zvířata
K nejnebezpečnějším zvířatům patří převážně hadi, a to především kobry. Při koupání si dávejte pozor na pijavice, ty nejsou ani tak nebezpečné, spíše nepříjemné. To samé platí i pro komáry a moskyty, kteří jsou někdy přenašeči malárie.