Brazílie


Informace

Při vstupu do země je každý povinen vyplnit vstupní list (většinou jej dostane již na palubě letadla) a prohlášení o přiváženém zboží (rovněž obdrží na palubě letadla), ve kterém je nutné vyznačit, zda cestující přiváží do země potraviny, rostliny či zvířata. Z potravin je zakázáno přivážet veškeré výrobky z hovězího masa, omezení platí pro rostliny a v případě zvířat je nutno doložit povolením k vývozu zvířete ze země původu. Dále je nutné nechat zvíře prohlédnout veterinářem přímo na letišti cílového místa.
Vzhledem k neexistující veterinární a fytosanitární dohodě mezi ČR a BFR (Brazilská federativní republika), musí turista žádat o povolení k vývozu zvířat či rostlin do BFR již v ČR české ministerstvo zemědělství a brazilské velvyslanectví v Praze.
Hlavní veterinář sídlí v Rio de Janeiro, tudíž v případě dovozu zvířat do BFR je turista povinen se zde zastavit a nechat si dovezené zvíře prohlédnout. Ilegální vývoz rostlinných a živočišných druhů je v současné době přísně trestán - několikaleté tresty odnětí svobody. V Brazílii neexistují omezení ohledně vývozu a dovozu peněz, nicméně je třeba deklarovat částky přesahující 10 000 USD. Turista nemusí prokazovat, že má dostatek prostředků k zajištění k pobytu v zemi. Pokud jde o celní předpisy ohledně dováženého zboží osobní potřeby, turista musí deklarovat pouze předměty v hodnotě vyšší než 10 000 USD.

Povolené množství, které si můžete do Brazílie přivézt:
- 2 l alkoholu
- 400 ks cigaret nebo 25 doutníků