Brazílie


Informace

Peněžní jednotkou v Brazílii je 1 real (R$) = 100 centavos. Je nekonvertibilní. Nelze platit jinou měnou. Z hlavních světových deviz je ke směně nejvhodnější americký dolar, který lze směnit v hotelech, bankách a směnárnách. Většinou lze mít problémy se směnou jiných měn než USD. Někdy je lze směnit v centrálách hlavních bank. Pro cesty je možno použít i cestovních šeků v USD, které lze směnit ve směnárnách, některých hotelech a v bankách.
Nejlepší kurz dostanete ve směnárnách, kterých moc není a mají otevřeno jen ve všední den pouze asi do čtyř hodin odpoledne. Peníze je možno měnit i v hotelech, ale kurzy jsou velice podhodnocené. Na letišti ve směnárně také není nejlepší kurz.


Otevírací doba v bankách je většinou od pondělí do pátku od 10.00 do 16.00 hodin.
K největším bankám patří Banco do Brasil nebo Citibank.

Bankomaty jsou k nalezení ve všech větších městech. Ty, které využívají Cirrus systém, jsou také díky výhodnému kursu vhodné k výměně peněz.

Kreditními kartami lze platit po celé Brazílii. Nejrozšířenější je Visa, AmEx, MasterCard a Diner´s. Někdy může být ovšem problém sehnat příslušný bankomat. Z bankomatu můžete vybírat hotovost, pokud Vaše karta obsahuje Cirrus systém. Karty jsou neocenitelné při platbě v hotelích a ve většině restaurací.


Zajímavé odkazy

Aktuální směnárna