Srí Lanka


Informace

Sigiriya SigiriyaPředstavte si ráj na zemi. Obrovská tropická zahrada plná překrásných neobvyklých rostlin která je domovem tisícům druhů živočichů.V té najdete stopy dávných civilizací, jež svými stavbami dokazují vyspělou inteligenci. Při popíjení pravého cejlonského čaje výborné chuti se můžete dát do řeči s místními přátelskými obyvateli a přitom se rozhlížet po rozlehlých čajovníkových plantáží, rýžových polích nebo vrcholech hor. Ochutnat tu můžete exotické ovoce a pak se svézt na přítulném slonovi.
A když vás tohle všechno omrzí stačí přejít na zlatavou písčitou pláž a nechat se omývat teplými vlnami Indického oceánu. Zklidnit svou mysl i tělo můžete v jednom z center Ayurvedy - přírodní medicíny s tisíciletými zkušenostmi a oddat se příjemné masáži celého těla.
Srí Lanka je zemí přímo stvořenou pro návštěvníky přímo lapající po nasáknutí starověké atmosféry z velmi starých památek, pro návštěvníky toužící po pohybu a sportovních aktivitách a také pro návštěvníky milující dobré jídlo a pití a lenošení na romantické pláži.
Takže, jste vítáni právě tady.
Kosgoda beach Kosgoda beachsloni sirotčinec sloni sirotčinecGal Vihare Gal Vihare
Slovníček:
dagoba – budhistický monument složený z celistvých polokoulí obsahující památky a předměty Buddhovi. Tento výraz je znám jako dagoba, pagoda, stupa nebo chedi v ostatních zemích.
gedige – starověký sinhalešský architektonický styl, extrémně úzké stěny a zašikmená střecha
Baobab – zvláštní africký strom vyskytující se v suchých oblastech a zadržující vodu, přinesený na území Srí Lanky Araby
Bo-tree – Bo strom – ficus religiosa – obrovský rozložený strom pod kterým sedával Buddha dosahující osvícení
Devala – svatyně nebo chrám, může být buddhistický nebo hinduistický
Mahinda – syn Indického buddhistického vůdce Ashoka, který představil buddhismus na Srí Lance
mawatha – ulice
Veddahové – původní obyvatelé Srí Lanky, stále tu žijí v izolovaných skupinkách

rafting raftingAyurveda - masáž Ayurveda - masážjeep-safari jeep-safariadventrue adventrue

Zajímavé odkazy

Odkaz na mapu nejzajímavějších míst