Dominikánská republika


Informace

Parque National El Choco
Tento park zahrnuje dvě laguny na severu země – Laguna Cabarete a Laguna Goleta. Jeho rozloha je 76 km čtverečních a je to jeden z nejpřístupnějších parků na severním pobřeží. V parku najdete především zajímavé jeskyně s podzemním vodním systémem a jezírky. Některé jeskyně už jsou prozkoumané, další zůstávají ukryté pod bujnou vegetací, která je zde především díky vysokým srážkám. Do parku jsou dva vstupy, jeden je několik stovek metrů východně od vesnice Islabon, která se nachází přibližně 6 km východně od Cabarete a druhý, známější se nachází v západní části Cabarete.

Reserva Científica Láguna Rincón
Tuto 47 km čtverečních velkou rezervaci tvoří největší sladkovodní jezero v zemi, které je známé především populací hispaniolských sladkovodních želv. V jezeře žije také několik druhů sladkovodních garnátů a ryb. Žijí zde různé druhy kachen, volavek, floridský plameňák. Park nenavštěvuje mnoho turistů, je však velmi fotogenický. Park naleznete severně od Barahony.

Reserva Científica Loma Isabel de Torres
Tento park, ačkoliv je malý, jeho rozloha je pouze 15 km čtverečních, je velmi oblíbený a navštěvovaný, zejména proto, že leží blízko města Puerto Plata. Byl pojmenován podle nejvyšší hory nacházející se u Puerto Plata – Pico Isabel de Torres (800 m). Na vrcholku této hory stojí socha Krista s roztaženými rukami, ne nepodobná soše v Rio de Janeiru, je tu také botanická zahrada a pevnost, kterou dal postavit diktátor Trujillo, když vyhlásil válku Německu. Na horu se můžete dostat buď lanovkou nebo autem. Lanovka i cesta nahoru začínají asi 1 km od Puerto Plata na silnici směrem na Imbert.