Guadeloupe


Informace

Možnosti ubytování jsou na ostrově velmi široké, i když samozřejmě jako v každé turisticky zajímavé lokalitě i tady převažují vesměs na zahraniční turisty zaměřené hotelové komplexy.
Máte tu možnost vybrat si z asi tří druhů ubytování. Prvním z nich je kemp. Pro méně náročné a dobrodružství vítající turisty je toto zajímavá a finančně nenáročná varianta. Boužel se ale na Guadeloupe nachází jen jediný kemping, a to Camping Traversée. Je překrásně umístěný na západním pobřeží Basse Terre jižně od Pointe-Noire. Můžete se tu ubytovat a podnikat odtud výlety do Národního parku a okolních míst.

Daleko širší výběr budete mít, pokud se rozhodnete ubytovat v hotelu. Máte na výběr z takřka 8000 hotelových pokojů, které vám Guadeloupe nabízí. Hotely se nacházejí většinou hned na pobřeží u turisticky zajímavých míst. Nejvíce jich najdete na jižním pobřeží Grand Terre, mezi městy Pointe-á-Pitre a Saint-Francois. Ubytovat se můžete i na přilehlých ostrovech Les Saintes, Marie-Galante a La Désirade. Některé hotely mají ale limitovanou dobu, na kterou se u nich můžete ubytovat. V zimě to jsou minimálně 3 noci. V této době tu také probíhá nejrušnější turistické sezona, proto je dobré si hotel rezervovat předem.


Třetí a na ostrově také velmi rozšířená možnost ubytování je pronájem privátního pokoje nebo apartmá. Všichni, kdo chtějí své obydlí pronajímat, jsou sdruženi v asociaci Gites de France Guadeloupe. Máte tak záruku, že tento způsob ubytování, kterému se tu říká gites, je na úrovni. Většina pokojů, apartmánů nebo celých domů k pronájmu je komfortně zařízena. Záleží také na umístění a ceně. Největší možnosti pronájmu jsou ve větších městech jako Gosier, Sainte-Anne a Saint-Francois. Bližší informace vám poskytne asociace Gites.Důležité adresy

Gites de France de Guadelope (Hotel)
Adresa: Pointe-á-Pitre , 97171 Pointe-á-Pitre , BP 759 Kontakt: Tel.: 82 09 30
Asociace Gites podává podrobné info o ubytování.